Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
12.1°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Złodziejska szajka

14 kwietnia 2021 09:52 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Niektóre ze skradzionych materiałów funkcjonariusze znaleźli na posesji "nowego właściciela" (fot. Policja)

Kryminalni ustalili sprawców kradzieży materiałów budowlanych na terenie gminy Międzyrzec Podlaski. Udało im się także odzyskać większość skradzionego mienia.

Do pierwszego zdarzenia doszło w drugiej połowie marca. Z relacji zgłaszającego wynikało, że dokonano włamania do niezamieszkałego domu. Z terenu posesji skradziono materiały budowlane (m.in. pustaki, cement i siatka) oraz pompę wodną. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na kwotę około 8 tysięcy złotych.

Na początku kwietnia funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące kradzieży materiałów budowlanych. Tym razem z terenu nieogrodzonego placu budowy w Rudnikach skradziono styropian o wartości blisko 3,5 tysiąca złotych.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego międzyrzeckiego komisariatu. Ustalili oni personalia trzech osób podejrzewanych o udział w opisanych zdarzeniach: 27-latki i 32-latka z gminy Międzyrzec oraz 22-latka z powiatu radzyńskiego.

Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 27-letnią kobietę i jej 22-letniego znajomego. 32-latka nie trzeba było szukać, bo od niedawna przebywa on w areszcie. Za kradzieże będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionego mienia. Część materiałów znajdowała się już na posesji "nowego właściciela".

Warto dodać, że zatrzymane osoby są już dobrze znane policjantom. Niedawno funkcjonariusze z Radzynia Podlaskiego postawili im zarzuty kradzieży dokonanej na terenie gminy Komarówka Podlaska. O sprawie pisaliśmy TUTAJ . Za popełnione czyny grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny