Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
19.0°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Zmarł ksiądz Zbigniew Hackiewicz

13 lipca 2023 09:16 | autor: redakcja

11 lipca w Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach zmarł ks. Zbigniew Hackiewicz. Miał 62 lata, z czego 35 lat przeżył w kapłaństwie. Był m.in. wikarym w Międzyrzecu Podlaskim i proboszczem w Krzewicy.

Ks. Zbigniew Hackiewicz przez kilkanaście lat był związany z dekanatem międzyrzeckim. Był wikariuszem w międzyrzeckiej parafii św. Józefa oraz proboszczem w parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Krzewicy. W Międzyrzecu Podlaskim miał rodzinę.

Duchowny pracował również w parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Mszannej (powiat łosicki) i parafii Trójcy Świętej w Terespolu. W ostatnich latach był proboszczem w parafii Chrystusa Króla w Jedlance (gmina Stoczek Łukowski).

13 lipca o godz. 20 w kościele św. Józefa odprawiona zostanie msza św. żałobna z ciałem zmarłego kapłana. Liturgii będzie przewodniczył ks. infułat Kazimierz Korszniewicz.

14 lipca w kościele parafialnym w Jedlance o godz. 10 rozpocznie się modlitwa różańcowa, a godzinę później msza św. pogrzebowa, której będzie przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

Po Eucharystii ciała śp. ks. Zbigniewa Hackiewicza ponownie przewiezione zostanie do Międzyrzeca i złożone na cmentarzu parafialnym. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Suchodolskiego. (foto: Parafia w Jedlance)

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (15 lipca 2023 13:30)
  Prawdziwe zboczenie to powtarzanie niesprawdzonych plotek.
  autor: gość

  (15 lipca 2023 11:28)
  Lepiej żeby ciągał się z laskami niż z dziećmi. Celibat powinien być dobrowolny. Poznałem księży mających kobiety, dzieci i okazali się naprawdę porządnymi, życiowymi kapłanami, otwartymi na ludzi.
  autor: gość

  (15 lipca 2023 09:33)
  Ksiądz
  Udzielił mi sakramentu ślubu 30 lat temu ludzie mówili że w krzewicy ciadgal się z młodymi laskami.Ja osobiście jego lubiłem był fajnym czlowiekiem
  autor: Mieszkaniec

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny