YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Znana pisarka odwiedzi drelowską bibliotekę

22 września 2015 10:44:44 | autor: redakcja
Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie zaprasza na spotkanie z pisarką Barbarą Kosmowską, autorką książek obyczajowych, które cieszą się pochlebnymi opiniami zarówno krytyków, jak i czytelników.

Barbara Kosmowska z wykształcenia jest polonistką. Po ukończeniu studiów doktoranckich na Uniwersytecie Gdańskim, podjęła pracę na stanowisku adiunkta Zakładu Historii Literatury Romantyzmu i Pozytywizmu na Wydziale Filologiczno-Historycznym w Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Kilka jej powieści zdobyło prestiżowe wyróżnienia. Książka "Teren prywatny", nazywana najbardziej kobiecą powieścią B. Kosmowskiej, w 2001 roku wygrała konkurs literacki pod nazwą "Dziennik polskiej Bridget Jones". "Buba" w 2002 roku zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Uwierz w siłę wyobraźni". Książka "Pozłacana rybka" zdobyła nagrodę literacką Książka Roku 2007 przyznawaną przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People) oraz została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

Spotkanie z Barbarą Kosmowską w drelowskiej bibliotece odbędzie się w środę, 23 września, o godz. 17.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (25 września 2015 16:20:47) Fotorelacja Witam Czy w najbliższym czasie pojawi się na stronie fotorelacja ze spotkania z panią Basią? Byłam uczestniczką spotkania i chętnie obejrzałabym zdjęcia, które robił Pan redaktor. Pozdrawiam Ania autor: Ania
    (23 września 2015 10:54:26) Kampania wyborcza starego dziada z PSL-u. Panie Stefaniuk czy Pan chce umrzeć w tym sejmie ? Na "santo subito" nie ma Pan szans, więc niech Pan dopuści do koryta młodszych. autor: gość
    logo male