YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Znane utwory w pięknej koncertowej oprawie

1 kwietnia 2021 19:31:46 | autor: Justyna Madan
Za nami kolejny, piękny koncert online zorganizowany przez Art Ovo Centrum Praktyk Artystycznych, który przyciągnął przed monitory miłośników muzyki. Tym razem zagrała dla nas Soundscape Orchestra.

Koncert Soundscape Orchestra w Art Ovo (fot. Art Ovo)

- Koncert Soundscape Orchestra to, jak mówią muzycy, wiosenna, spontaniczna akcja. To artystyczny projekt muzyków z Siedlec i Warszawy, pomysłodawcą i aranżerem, a także realizatorem był Michał Zieliński, muzyk, instruktor gry na skrzypcach w Art Ovo Centrum Praktyk Artystycznych. Muzycy zaprezentowali przeboje muzyki rozrywkowej od lat 20-tych i swingu po współczesny jazz. Widzowie mieli okazję usłyszeć niemal całą orkiestrę: instrumenty smyczkowe, dęte, klawiszowe, perkusyjne - opowiada Anna Jakubiuk.

Koncert odbył się 14 marca, był transmitowany na żywo na YouTube, na kanale Art Ovo.  Transmisję zrealizował Paweł Radzikowski ze Stream Media. Zagrano utwory z repertuaru Władysława Szpilmana, Andrzeja Zauchy, Mieczysława Fogga, Kayah, Bajmu, Anny Marii Jopek, Zygmunta Koniecznego.

- Utwory te w nowych aranżacjach brzmiały wspaniale. Wokaliści, Olga Jagieło i Marcel Wójcik sprawili, że znane piosenki można było odkryć na nowo. Koncert na żywo obejrzało około 40 osób, natomiast odsłon jest już ponad 700 - cieszy się Anna Jakubiuk i dodaje: - W przygotowaniach od strony technicznej nabraliśmy już wprawy. Posiadamy własny sprzęt nagłaśniający. Wszystko idzie sprawnie, niespodzianki raczej się nie zdarzają.  I ze względu na to, że Art Ovo nie posiada typowej sali widowiskowej koncerty online są dość wygodną formą.Póki ogranczenia związane z pandemią trwają, koncerty online to jedyne rozwiązanie, aby dostarczyć mieszkańcom rozrywki. Zainteresowanie nimi jest coraz większe. - Uczniowie Art Ovo oraz ich rodzice regularnie oglądają koncerty, a także rodzina i znajomi występujących. Liczba odsłon (ponad 700) świadczy o tym, że nasze działania w przestrzeni online cieszą się coraz większym powodzeniem. Koncert Soundscape Orchestra bardzo przypadł widzom do gustu, bardzo się podobał - podsumowuje pani Anna.

Następne wydarzenie online zaplanowano na 17 kwietnia. Tym razem będzie to spotkanie ze słowem, czyli wieczór poetycki Grupy Literackiej Art Ovo. Kolejny koncert, już w maju.


Koncert Soundscape Orchestra w Art Ovo


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male