YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Zniknęły kilometry

6 lutego 2020 09:38:24 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Od początku roku podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzają aktualne stany liczników i porównują je z danymi wprowadzonymi do systemu podczas okresowych badań technicznych. 2 lutego w Międzyrzecu Podlaskim patrol drogówki ujawnił kolejne auto z przebiegiem odświeżonym o ponad 100 tys. kilometrów.

W sobotę przed godz.11 na ul. Brzeskiej policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli 19-letniego mieszkańca gminy Drelów, który kierował osobowym oplem. W ramach nowych uprawnień mundurowi w trakcie kontroli sprawdzili również stan licznika pojazdu. Okazało się, że liczba kilometrów odbiegała od zapisanej podczas ostatniego badania technicznego. W chwili kontroli drogomierz opla wskazywał ponad 250 tys. km, natomiast w styczniu 2019 roku podczas przeglądu diagnosta odnotował 370 tys. km, czyli o ponad 100 tys. km więcej niż obecnie.

Dodatkowo auto, którym podróżował 19-latek nie miało przeglądu. W rozmowie z funkcjonariuszami młody kierowca przyznał, że niesprawny samochód kupił na początku ubiegłego miesiąca, a w chwili zatrzymania jechał właśnie na badania.

Teraz policjanci wyjaśniają, jak doszło do rozbieżności wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny. Za przestępstwo zmiany wskazań drogomierza lub ingerencję w prawidłowość jego pomiaru zgodnie z zapisem art. 306a Kodeksu Karnego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (11 lutego 2020 11:33:27) Do mechanik To oczywiste ale jak ludzie wolą ładować tysiące w części to droga wolna... autor: On
    (6 lutego 2020 12:36:36) :) Wiadomo, samochód z mniejszym przebiegiem od razu jeździ lepiej, czym większy przebieg, tym więcej zużytych podzespołów do wymiany, dlatego trzeba regularnie cofać. autor: Mechanik
    logo male