YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

"Ale Baby" świętowały jubileusz

1 listopada 2016 11:50:31 | autor: Urząd Gminy / redakcja
W dniu 16 października 2016 roku w świetlicy wiejskiej w Berezie Zespół Ludowy „Ale Baby” z Kapelą z Berezy obchodził Jubileusz 15-lecia działalności artystycznej. Imprezę połączony z XI Przeglądem Zespołów i Kapel Ludowych.

XI Przegląd Zespołów i Kapel Ludowych oraz 15-lecie Zespołu "Ale Baby" i Kapeli z Berezy (fot. W. Pepa)

Inicjatorką powstania zespołu była Teresa Zofia Byczyk - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Berezie. To ona zaproponowała koleżankom z Koła wspólne śpiewanie. Panie już wcześniej występowały na gminnych dożynkach przy akompaniamencie Jana Giersza.

Zespół debiutował jesienią 2001 roku podczas otwarcia przebudowanego Domu Ludowego w Berezie. Zespołem kierowała również Teresa Nikończuk, obecnie przewodzi mu Krystyna Kędzierska. Paniom towarzyszy kapela w składzie: Jan Giersz – akordeon, Franciszek Sawczuk – skrzypce, Marian Rabek – bębenek, perkusja, Henryk Matejek – saksofon. Próby odbywają się raz w tygodniu w budynku punktu bibliotecznego bądź w remizie w Berezie.

W przeglądzie, który towarzyszył jubileuszowi wzięło udział 19 grup śpiewaczych: „Leśne Echo” z Zaścianek, „Echo” z Przychód, „Nadzieja” z Mań, „Jutrzenka” z Kapelą z Rogoźnicy, „Sami Swoi” z Tłuśćca, „Kalina” z Wygnanki, „Wrzos” z Kąkolewnicy, „Tęcza” z Brzozowicy Małej, „Harmonijkowe Echo”, Zespół Śpiewaczy z Szóstki, „Czerwone Korale” z Zahajek, „Worsianki” z Wors, „Kwiaty Polne” z Kolembrodów, „Malwy” z Komarówki Podlaskiej, „Przegalinianki” z Przegalin Dużych, „Świderzanki” z Kapelą ze Świderek, „Melodia” z Kapelą z Domaszewnicy, „Świerżanki” ze Świerżów.

REKLAMA
reklama


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male