YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Andrzejkowy wieczór wróżb

30 listopada 2011 15:54:37
Wróżby Andrzejkowe to świetna zabawa. Szczególnie, że pokazują możliwości lub wybory, przed którymi możemy stanąć w nadchodzących latach.

Chętnych na poznanie przyszłych losów nie zabrakło na wieczorze wróżb zorganizowanym w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie. Wróżby wróżbami, ale to także święto Andrzeja, które uczestnicy imprezy postanowili uczcić wymyślnymi strojami. Na imieninach pojawił się więc Mikołaj, Indianin, Kościotrup, Kowboj i wiele innych postaci ze świata bajek i telewizji. Wszyscy uczestniczący w Andrzejkach poznali kroki tańca belgijskiego, imię przyszłego męża bądź żony wróżone z długości włosa, zawód, który jest im pisany oraz ilość i płeć przyszłych dzieci. Nie zabrakło również tradycyjnej wróżby przepowiadającej pieniądze, życie zakonne lub ślub. Woda i igły przepowiadały, czy osoba do której czujemy sympatię, stanie się tą jedyną. Klucz natomiast otwierał przed uczestnikami sekrety i tajemnice losu ukryte w woskowych kształtach. A wszystko to w otoczeniu małych konkursów i zabaw oraz słodkiego poczęstunku, o który zadbali rodzice uczestników.

Impreza zorganizowana została przez Gminne Centrum Kultury, Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Świetlicę Środowiskową. Wróżby i ich prowadzenie wzięli zaś na siebie wolontariusze, działający przy świetlicy.

REKLAMA
reklama


Andrzejkowe wróżby w drelowskiej bibliotece


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male