YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Bialscy artyści ludowi na ogólnopolskiej scenie muzycznej

24 lipca 2020 10:40:08 | autor: Anna Ostapiuk
Już po raz 54-ty śpiewacy i instrumentaliści z całego kraju zaprezentują swoją ludową twórczość na scenie ogólnopolskich festiwali muzycznych. Wśród nich znajdą się utalentowani reprezentanci powiatu bialskiego.

Podczas Wojewódzkiego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Lublinie odbywającego się w Muzeum Wsi Lubelskiej w dniach 18-19 lipca, jury wyłoniło wykonawców, którzy zaśpiewają i zagrają na ludową nutę w Kazimierzu Dolnym i Bukowinie Tatrzańskiej.

Po przesłuchaniu 29 zespołów śpiewaczych, 14 solistów śpiewaków, 3 solistów instrumentalistów, 1 kapeli i 5 grup w kategorii Mistrz i Uczeń wytypowano 18 najbardziej utalentowanych reprezentantów twórczości ludowej i folklorystycznej, w tym czterech uznanych wykonawców z powiatu bialskiego.

Do udziału w sierpniowym 54. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym zaproszono Zespół „Na swojską nutę” z Zahorowa (gm. Piszczac) i skrzypka Zdzisława Marczuka z Zakalinek (gm. Konstantynów). Instrumentalista weźmie również udział w 54. Festiwalu Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej. Wraz ze skrzypkiem do udziału w muzycznych zmaganiach w górskich klimatach zakwalifikowano Zespół „Pawłowianki” z Pawłowa (gm. Janów Podlaski) i Angelikę Magier z Szóstki (gm. Drelów).

Dodatkowo wśród wyróżnionych podczas lubelskich występów znalazł się Zespół „Sokotuchy” z Białej Podlaskiej

REKLAMA
reklama

 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male