YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Biesiada na ludowo w Koszelikach

27 lutego 2020 00:23:21 | autor: Anna Ostapiuk
Swoją pierwszą biesiadę przygotował nowo powstały Klub Seniora w Koszelikach. Do wspólnej zabawy seniorzy zaprosili zaprzyjaźnionych klubowiczów z Rzeczycy i Zaścianek.

Biesiada na ludowo z Klubem Seniora w Koszelikach

Uroczysta biesiada odbyła się 22 lutego w remizie OSP, wyremontowanej i przystosowanej do potrzeb Klubu Seniora, na którego czele stanęła prezes Zofia Samociuk.

Organizacja ma swoje początki w Stowarzyszeniu Zdrowo Aktywni z Koszelik, którego prezesem jest sołtys wsi Agnieszka Szostkiewicz. - Stowarzyszenie jest nieodłączną częścią klubu - podkreśliła Zofia Samociuk - To dzięki niemu mogliśmy utworzyć nieformalny Klub Seniora. Do aktywnych mieszkańców Koszelik dołączyli seniorzy z Rogoźnicy i Zasiadek, dzięki czemu członkowie będą mogli działać jeszcze prężniej. Obecnie biorą oni udział w zajęciach zumby, tworzą kwiaty, planują liczne konkursy i przedsięwzięcia. Współpracują także z innymi klubami na terenie gminy Międzyrzec Podlaski

- Kluby tworzymy z programu Senior+. To z niego pozyskujemy też środki na to, by nasze świetlice wyglądały inaczej. Ale to nie wyremontowana świetlica i zakupiony sprzęt jest dla nas wartością, a chęć budowania i spotykania się ludzi - mówił wójt Krzysztof Adamowicz, gratulując jednocześnie klubowiczom za aktywność i otwarcie na inne środowiska - Cieszę się, że to miejsce przyciąga również mieszkańców innych miejscowości, że czujecie się jak jedna wspólna rodzina.

W spotkaniu wzięli udział członkowie Klubów Seniora z Rzeczycy i Zaścianek, zaproszenie przyjął również Zespół Ludowy Jutrzenka z Rogoźnicy. Jak przystało na biesiadę na ludowo -  nie zabrakło skocznych piosenek i wspólnych tańców, a na stołach pojawiły się regionalne specjały.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male