YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Co lepiej - uczyć się hiszpańskiego z korepetytorem czy w grupie?

10 grudnia 2018 23:00:00 | autor: Porada eksperta
Hiszpański. Poznań. Kursy czy korepetycje? Jeżeli interesował Cię język hiszpański i uczenie się go nie całkowicie samodzielnie, być może interesowało Cię również, co będzie dla Ciebie lepszym: zajęcia w grupie czy korepetycje indywidualne?

Wybór formy edukacji

Jeżeli interesował Cię język hiszpański i uczenie się go nie całkowicie samodzielnie, być może interesowało Cię również, co będzie dla Ciebie lepszym: zajęcia w grupie czy korepetycje indywidualne?

Twojej uwadze są proponowane opisy działalności poszczególnych korepetytorów języka hiszpańskiego (które można znaleźć tu buki.org.pl/korepetycje/jezyk-hiszpaski/poznan/) zarówno jak i argumenty odnośnie edukacji grupowej oraz indywidualnej.

Przed decydowaniem na temat odbywania lekcji z hiszpańskiego, odpowiedz sobie na kilka ważnych pytań:
•    Dlaczego potrzebuję języka hiszpańskiego?
•    Na jakim poziomie chcę się nim posługiwać?
•    Ile godzin w tygodniu jestem gotów/gotowa poświęcić na zajęcia?
•    Czy może mi wystarczyć cierpliwości i wytrwałości, aby ukończyć tę naukę?
•    Gdzie i jak będę ćwiczyć nowo nabytą wiedzę?

Przystępuj do wyboru metody nauki języka hiszpańskiego zgodnie z wynikami odpowiedzi.

Indywidualne lekcje hiszpańskiego

Korepetytor to osoba, która będzie zajmowała się Tobą w trybie indywidualnym, opracowując program specjalnie dla Ciebie, ewentualnie pomagając wypełnić Twoje luki w wiedzę.

Jeśli okaże się, że któraś technika nauczania nie jest dla Ciebie odpowiednia, kolejne lekcje hiszpańskiego będą wyglądały inaczej. Nauczyciel prywatny będzie zmieniał proces nauczania na bardziej trudny albo łatwy w zależności tylko od Ciebie.

Do takiego edukatora raczej należy zwracać się przede wszystkim tym osobom, którzy już posiadają podstawowe umiejętności w tym języku i zdają sobie sprawę z niedociągnięć, które korepetytor może pomóc poprawić.

W przypadku gdy jesteś uczniem w klasie, w której uczą hiszpańskiego w sposób pogłębiony, studentem wydziału języków obcych lub innego, pracownikiem siedziby hiszpańskiej firmy z minimalną znajomością języka hiszpańskiego, Ty również masz potrzebę w lekcjach indywidualnych.

Zalety:
1.    indywidualne podejście;
2.    wybór programu naprawczego;
3.    możliwa jest orientacja na podstawowy poziom wiedzy;
4.    możliwa jest pomoc w wykonaniu zadań domowych;
5.    możliwość przeniesienia zajęć w dogodnym dla Ciebie czasie, dostosowania czasu trwania lekcji;
6.    możliwość przychodzenia nauczyciela do domu;
7.    możliwość ustawienia poprawnej wymowy jest wyższa, gdy masz prywatne lekcje hiszpańskiego.

Grupowe lekcje hiszpańskiego

Jeżeli masz pilną potrzebę nauki, ta opcja może nie być dla Ciebie ze względu na fakt, że czasem trzeba czekać w nieskończoność, aż pojawi się grupa chętnych w wybranej szkolę językowej. Inaczej edukacja w grupie nie zostanie przeprowadzona, ponieważ po to wymagana jest określona liczba osób, z reguły około 10.

Kursy mogą skupiać się na umiejętnościach i celach uczestników. Na przykład, mogą dotyczyć przygotowania do dostania się na studia wyższe. Wtedy edukacja indywidualna, sam na sam z nauczycielem, może okazać się bezużyteczna i tylko kursy pokażą Ci specyfikę egzaminów wstępnych oraz tajniki formułowania zadań i pytań, zarówno jak i wskażą, jak odpowiadać poprawnie, aby zwiększyć szanse na uzyskanie pożądanego wyniku.

Lekcje grupowe mogą być skierowane do osób, które dopiero rozpoczynają zapoznawanie się z hiszpańskim albo do osób z bardzo wysokim poziomem komunikowania się po hiszpańsku, zainteresowanym wyłącznie w praktykach mownych oraz w hiszpańskim w biznesie. Jeśli Twoja działalność zawodowa związana jest z tym językiem, możesz spróbować znaleźć specjalistyczne kursy lub zaawansowane kursy szkoleniowe.

Zalety:
1.    możesz mieć pewność co do kwalifikacji swojego nauczyciela, ponieważ w większości przypadków ich poziom znajomości języka jest potwierdzony przez więcej niż jeden dyplom, który możesz zobaczyć podczas podpisywania umowy o świadczenie usług;
2.    uczysz się pewnej samodzielności i niezależności, wykonując zadania sam;
3.    początkowo zostaje wyznaczone określone tempo prac, które należy przestrzegać wraz z innymi uczniami;
4.    zdobywane informacje są monitorowane nie tylko w formie egzaminu po zakończeniu szkolenia, ale także w formie sprawdzianów w ciągu całego kursu, czyli możesz dostać certyfikat;
5.    cena jest bardziej ekonomiczna;
6.    wszystko odbywa się oficjalnie, każda firma wdrażająca takie usługi szkoleniowe ma licencję.
7.    odczucie konkurencji na wiele sposobów może być zachętą do starań.

Co wybrać - lekcje grupowe czy indywidualne

Ogólnie rzecz biorąc, nauczyciel rozwiązuje istniejące problemy, ale jego poziom kwalifikacji może być różnym, odpowiadającym Twoim wymaganiom albo nie.

Jeśli potrzebujesz stopniowego studiowania języka, lepiej zacząć od kursów. Ale jeśli chcesz nauczyć się go jak najgłębiej, to lepiej uczyć się indywidualnie.

Możesz wybrać następującą strategię. Wejdź na pierwszy poziom i weź kurs dla początkujących, po czym będziesz miał indywidualne, uzupełniające szkolenie. W końcu zawsze możesz umówić się z tutorem odnośnie tylko kilku lekcji albo też widzieć się z nim w przeciągu kursu. Ma to sens, kiedy podczas ćwiczeń grupowych zapoznałeś się z tematem, ale pozostało Ci wiele pytań i rozumiesz, że większość członków Twojej grupy już się zorientowała a nauczyciel nie może powtarzać po raz dwudziesty. Wtedy lepiej jest spotkać się z korepetytorem, żeby wykonać niemałą liczbę zadań, zrozumieć istotę i nadążyć za grupą.

Oznacza to, że warto zwracać się do korepetytora w razie potrzeby: w przypadku niezrozumienia tematyki lub gdy życzysz sobie poznać materiał perfekcyjnie.

Równolegle, wykonując różne testy w Internecie i stale się doskonaląc, możesz uzyskać dyplom hiszpańskiego wzorca.  Odwiedzanie kraju jest bardzo ważne, aby osiągnąć szczyt doskonałości, ponieważ bez względu na to, co piszą, bez względu na to, co mówią, musisz ocenić sytuację na własne oczy, "dotknąć" życia tego narodu i poczuć smak hiszpańskiej kultury swoją duszą. Dokonaj wyboru lub połącz je, ucz się, osiągaj swoje cele. Powodzenia!
 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male