YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Dom Ludowy w Żerocinie czeka na kolejne odbiory

27 grudnia 2019 15:20:19 | autor: Anna Ostapiuk
Kilkumiesięczny remont Domu Tradycji Dwóch Kultur w Żerocinie uwieńczył grudniowy odbiór od wykonawcy. Na początku przyszłego roku przewidziane są odbiory Państwowej Straży Pożarnej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Wnętrze Domu Ludowego w Żerocinie po modernizacji (fot. Międzyrzec.info)

Roboty budowlane i remontowe w ramach projektu "Remont i modernizacja wraz z wyposażeniem Domu Tradycji Dwóch Kultur w Żerocinie" dobiegły końca. 19 grudnia budynek odebrano od wykonawcy, zgłaszając do uwzględnienia kilka drobnych uwag.

Dotychczasowy budynek domu ludowego zyskał nowy świeży wygląd, m.in. pomalowano elewację, wymieniono część obecnych okien i wykuto nowe otwory okienne, wymieniono również poszycie dachowe. Nowe drzwi wejściowe doposażono w zadaszenia i dwustopniowe schodki, z których jedne, dzięki podjazdowi, przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Sala domu ludowego powiększyła swoje gabaryty dzięki zamianie ścianki działowej na dwie wąskie kolumny, rozebrano także podwyższenie sceniczne i kotłownię, łącząc tym samym salę z poprzednim pomieszczeniem strażnicy OSP. Dodatkowym atutem jest niewielkie pomieszczenie socjalne na piętrze, przeznaczone na potrzeby działalności członkiń Koła Gospodyń Wiejskich oraz pokaźny strych.

Budynek wyposażono w pomieszczenie kuchenne wraz z przylegającym zapleczem gastronomicznym i powierzchnią magazynowo - chłodniczą. Wygospodarowano odrębne pomieszczenia na łazienki dla personelu i gości, w tej ostatniej znalazła się również kabina przystosowana dla osób niepełnosprawnych. 

Wymieniono instalację elektryczną i oświetlenie, odmieniono również wygląd podłóg i ścian. W nadchodzącym roku planowane jest doposażenie domu ludowego w meble i sprzęt kuchenny oraz niezbędne elementy codziennego gospodarowania budynkiem.

- Jako sołtys wsi jestem dumny, że udało się zrealizować tę inwestycję z projektów unijnych i zakończyć ją w tym roku - mówił Tomasz Bieniek, sołtys wsi Żerocin - Oficjalne otwarcie Domu Tradycji Dwóch Kultur planujemy na Dzień Strażaka, który wypada w maju.

Inwestycja w postaci remontu i modernizacji domu ludowego w Żerocinie przekroczyła kwotę 1 mln złotych. - Kwotę tę chcemy zapłacić wykonawcy jeszcze przed końcem tego roku - zapewnił podczas grudniowej Sesji Rady Gminy wójt Piotr Kazimierski


Dom Tradycji Dwóch Kultur w Żerocinie


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male