Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
8.6°C
Kontakt
gmina Drelów

Drelów uczci rocznicę męczeństwa unitów

15 stycznia 2024 15:42 | autor: Ostapiuk

17 stycznia w Drelowie odbędą się uroczystości poświęcone męczeńskiej śmierci unitów. W kościele parafialnym zostanie odprawiona msza święta z udziałem biskupa, po której w Gminnym Centrum Kultury obejrzymy spektakl "Ścieżką do Boga" przygotowany przez społeczność szkolną.

Uroczystość 150. Rocznicy Męczeństwa Unitów Drelowskich, będącej jednocześnie świętem patronalnym miejscowej szkoły, rozpocznie się w kościele parafialnym w Drelowie mszą świętą o godz. 9:00 pod przewodnictwem ks. biskupa Grzegorza Suchodolskiego. Kilka minut wcześniej przy tablicy upamiętniającej miejsce męczeństwa zostaną zapalone znicze.

Następnie bezpośrednio po mszy organizatorzy wydarzenia zapraszają do sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Drelowie, gdzie rozpoczną się uroczystości patronalne, a uczniowie Szkoły Podstawowej im. Unitów Drelowskich, nauczyciele i rodzice wystawią o godz. 11:00 spektakl "Ścieżką do Boga", do którego scenariusz napisała nauczycielka Katarzyna Polewska.

Spektakl przybliży historię drelowskiej rodziny, która, chcąc uniknąć prześladowań carskich, chrzczą dziecko w cerkwi prawosławnej. Reżyserii podjęli się po raz kolejny Bożena i Jacek Dragun, scenografię i kostiumy przygotowała społeczność szkolna.

Po spektaklu w hali sportowej SP odbędzie się spotkanie poświęcone unitom.

REKLAMA
REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny