3.4°C

Dwóch pływaków na podium

11 listopada 2022 11:32 | autor: redakcja

Pływacy z KS Narwal Międzyrzec Podlaski uczestniczyli w Zimowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływaniu. Przywieźli z tych zawodów 8 medali.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 5-6 listopada w lubelskiej pływalni Aqua. Rywalizowało w nich 320 zawodników. W tym gronie bardzo dobrze zaprezentował się Wiktor Mironiuk z KS Narwal, który wygrał wyścigi w swojej kategorii wiekowej na dystansie 50m i 100m stylem grzbietowym. Ponadto na tym drugim dystansie w kategorii Open wywalczył brąz.

Nie były to jedyne zdobycze Wiktora podczas tych zawodów. Na dystansie 200m stylem grzbietowym zdobył srebro, a na dystansach 50m dowolnym oraz 100m zmiennym – brąz.

Dwa medale przywiózł z Lublina Filip Pocztarski. Na dystansie 50m stylem dowolnym zdobył srebro, a na 100m stylem dowolnym - brąz.

Franciszek Korulczyk, Nina Babych, Olena Babych i Amelia Wojrach pomimo ambitnej postawy tym razem wrócili do domu bez zdobyczy medalowych.

Dwa złote, dwa srebrne i cztery brązowe medale pozwoliły KS Narwal zająć 9 miejsce w klasyfikacji medalowej, w której uwzględniono 15 klubów. (foto: KS Narwal)