YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Dzień Babci i Dziadka na ludową nutę

2 lutego 2020 19:10:15 | autor: Anna Ostapiuk
Tegoroczna uroczystość w hołdzie ukochanym przez wnuki babciom i dziadkom, zorganizowana przez społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy, obfitowała we wzruszające momenty, którym towarzyszyła ludowa oprawa.

Dzień Babci i Dziadka na ludową nutę w Rogoźnicy (fot. PSP w Rogoźnicy)

Po raz pierwszy uroczysty Dzień Babci i Dziadka odbył się w nowo otwartej hali sportowej w Rogoźnicy. Uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości powitała dyrektor Dorota Herda, po czym na scenie zaprezentowali się najmłodsi wykonawcy. Wychowankowie oddziałów przedszkolnych deklamowali wierszyki i zaśpiewali wspólnie piosenki.
Uroczystość uświetnił swoim występem Zespół Śpiewaczy "Chodźta do nos" ze Swór, powstały w 2005 r., działający pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej. Zespół skupia kilkunastu entuzjastów śpiewu ze Swór i okolic, a w swoim repertuarze posiada m.in. pieśni biesiadne i okolicznościowe, przy których zgromadzeni tego dnia w Rogoźnicy goście spędzili przyjemnie czas. Po występie seniorów babciom i dziadkom za ich trud i poświęcenie dziękowali starsi uczniowie z klas I-III. Publiczność wysłuchała autorskiej wersji baśni o Czerwonym Kapturku w wykonaniu p. Rosińskiej, która następnie wspólnie z mężem wykonała utwór „Orkiestry dęte” z repertuaru Haliny Kunickiej.
Wnukowie wręczyli swoim dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty, a ich zaangażowanie w przygotowanie tej wzruszającej uroczystości zostało nagrodzone burzliwymi oklaskami. Występy uwieńczyły wspólne tańce przy dźwiękach skocznej muzyki, smaczny poczęstunek oraz międzypokoleniowa sesja fotograficzna wśród kolorowych kwiatowych dekoracji.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male