Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
7.6°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

GBP z pierwszą nagrodą

11 czerwca 2021 09:56 | autor: Anna Ostapiuk
Pierwsze miejsce za pracę "Gdzie ty jesteś chatko mała..." zdobyła Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim (fot. MBP w Białej Podlaskiej)

W XVII edycji konkursu powiatowego o tematyce regionalnej z cyklu "Ocalić od zapomnienia" zwyciężyła praca przygotowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Międzyrzecu Podlaskim. Wyróżnienie zdobyła też GBP w Drelowie.

Adresatem cyklu konkursowego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej i Starostwo Powiatowe są biblioteki publiczne z terenu powiatu bialskiego. W tym roku tematem przewodnim była "Moja miejscowość w pamięci mieszkańców". Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu tradycyjnej pracy opisowej uzupełnionej fotografiami lub innym materiałem graficznym, której treść powinna stanowić opisy dawnego wyglądu zabudowy, ogrodzeń, dróg, elementów krajobrazu itp. danej miejscowości lub opis jednego, ważnego bądź charakterystycznego dla tej miejscowości obiektu lub obiektów. Opisy powinny dokumentować zmiany w architekturze miejscowości na przestrzeni lat.

Pierwsze miejsce za pracę "Gdzie ty jesteś chatko mała" zdobyła GBP w Międzyrzecu Podlaskim zs. w Wysokim. Wyróżnienie za szczegółowy opis domostw wsi Drelów wraz z historią rodzin w nich mieszkających otrzymała biblioteka drelowska za pracę "Mieszkańcy i budownictwo wsi Drelów w XX wieku".

Wśród nagrodzonych znalazły się również biblioteka z Konstantynowa (II miejsce), Rossosza (II miejsce) i Romaszek (III miejsce).

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny