Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
10°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Gmina czeka, premier zwleka

18 grudnia 2013 23:12 | autor: red.
Pojawił się paraliż gminy – stwierdził Krzysztof Adamowicz

Do premiera Donalda Tuska najwyraźniej nie dotarły jeszcze dramatyczne informacje o sytuacji w gminie Międzyrzec. Zatroskani radni postanowili więc, że za pośrednictwem wojewody poinformują premiera, że gminie grozi paraliż!

W środę, 18 grudnia, w gminie zwołano sesję rady, tak aby jej członkowie mogli zapoznać się z bieżącą sytuacją. Skarbnik Bogdan Woszkiel nie miał dla radnych dobrych informacji. Oznajmił, że gmina jest sparaliżowana, bo gdy zabrakło wójta brak jest drugiej osoby (obok skarbnika) upoważnionej do podejmowania decyzji finansowych. A to wiąże się z niemożliwością wypłaty wynagrodzeń.

W gminie nie są obsadzone stanowiska zastępcy wójta ani sekretarza, których podpis (obok skarbnika) umożliwiłby wypłatę wynagrodzeń. Związani z PSL radni liczyli, że jeszcze w środę premier mianuje komisarza, który w zastępstwie wójta będzie zarządzał gminą do wyborów. Tak się jednak nie stało. Radni postanowili więc za pośrednictwem wojewody przekazać do Donalda Tuska pismo o jak najszybsze powołanie komisarza.

REKLAMA

Skarbnik przy okazji poinformował także radnych, że w budżecie brakuje pieniędzy na wypłatę grudniowych wynagrodzeń. Właściwie to przypomniał o tym, bowiem o zabezpieczenie odpowiednich środków apelował były wójt Mirosław Kapłan na wcześniejszej sesji.

- Pojawił się paraliż gminy – stwierdził wiceprzewodniczący rady Krzysztof Adamowicz. - Chcemy przywrócić normalność w gminie - zapewnił.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (1 stycznia 2014 18:41)
  Jolka nie dostanie
  etatu bibliotekarki. Muciaju czy Ci nie wstyd?
  autor: gość

  (26 grudnia 2013 11:06)
  MALA
  A TO WINA ADAMOWICZA I PIETRUKA,ZE WOJT NIE MIAŁ ZASTEPCY I SEKRETARZA,NAWET PEŁNOMOCNIKA .KOMPROMITACJA.LOGICZNIE MYSLAC TO KOMISARZEM POWINIEN ZOSTAC ADAMOWICZ I POKAZAC JAK SIE GMINĄ ZARZADZA.
  autor: OPINIA

  (20 grudnia 2013 18:40)
  A te sprzątaczki Bogu ducha winne to niech teraz Adamowicz z Pietrukiem do siebie do domów na Wigilię zaproszą. I to nie same tylko z rodzinami.
  autor: gość

  (20 grudnia 2013 18:36)
  Nie bądź śmieszny RMF. Przez trzy lata PSL robił w tej gminie awanturę za awanturą a jak juz wszystko rozpieprzył to teraz pozwieszane głowy i pełne przejęcia głosy, że paraliż. Chlejcie piwo którego nawarzyliście.
  autor: gość

  (20 grudnia 2013 13:17)
  ...
  prezentowanym przez większość tokiem rozumowania można przyjąć, iż w sytuacji umyślnego pozbawiania funkcji sekretarza i zastępcy wójt byłby nieodwołalny. Tu winnym jest ten odwołany i premier. Ten ostatni przez opieszałość.
  autor: RMF

  (20 grudnia 2013 08:09)
  paraliż adamowicza
  a wcześniej ten pan nie zdawał sobie sprawy ze skutków wznieconej przez siebie awantury? zabrakło wyobraźni,albo najzwyczajniej rozumu i skutki tego mamy. Radni zafundowali gminie posmiewisko na cały kraj. Teraz powinni wystapić do Teleekspresu aby wyemitował materiał pod tytułem: "Jak się niszczy gminę".
  autor: totalny debilizm

  (20 grudnia 2013 07:37)
  wójt
  Brawo dla pana J.T. Wina leży po stronie tego kto nie dbał o to by był sekretarz czy zastępca wójta. Świadczy to o jego braku kompetencji, wizji, a przede wszystkim o ignorancji gminy i jej pracowników. Wójt został odwołany, na ale równie dobrze mógł być na L4 (co mu się ostatnio zdarzało), czy jeszcze gorzej. Do kogo byłaby wówczas pretensja? Odwołano go bo był (…). Żaden gospodarz nie pozwoliłby sobie na samowolkę w jego gospodarstwie...
  autor: skuter

  (20 grudnia 2013 04:43)
  To się doigrali na własne życzenie
  autor: gość

  (19 grudnia 2013 23:04)
  W gminie
  Myśli biedny nasz Pryncypał, Co Mirusia stąd wyrypał, Co uczynić teraz w gminie. Kiedy impas ten przeminie, Wcześniej zgrywał bohatera, Teraz czeka na Premiera, Niecierpliwi się nasz radny, Może czuje się bezradny? Lub brakuje mu zabawy, No bo w gminie nudne sprawy, "Nie ma kozła ofiarnego, Nie wytrzymam dłużej tego, Kogoż łajać, kogo ganić, Mirek przestał bałaganić, Nudno jakoś, zwykle, słabo, Jak ja tęsknię za zabawą! Kiedy przyjdzie w końcu Nowy?, Nie ma komu suszyć głowy, Tusku, przyślij nam Nowego!, A najlepiej to młodego, Co bym gasił jego zapał, I na błędach go przyłapał, Z prawa głównie samorządu. Może podam go do sądu, Lub wojenkę zacznę srogą, Zmiażdżę Gościa lewą nogą, Nie podskoczy mi Zielony, Czy z PO ktoś namaszczony, Jestem ja Ci Wolnym Panem. Precz z partyjnym bałaganem, Nie zielony, nie czerwony, W gminie ja stowarzyszony, Jestem przecież ludu głosem, Ha, rozprawie się z młokosem! Wtedy znów pokażę gminie, Żem ja kozak w tej krainie! Będę dźgał go, krwi napsuje, Aż się chłopak rozchoruje, Może gawiedź to doceni, I włodarza na mnie zmieni.
  autor: Janusz Tracz

  (19 grudnia 2013 23:02)
  W gminie
  autor: Janusz Tracz

  (19 grudnia 2013 22:03)
  Słabi radni
  Gdyby radni z klubu nasza gmina nie przesunęli pieniędzy teraz by nie było problemu.
  autor: mieszkaniec

  (19 grudnia 2013 21:46)
  Pracownikom pieniądze na święta niech pożyczy PSL który doprowadził do paraliżu gminy ;P
  autor: gość

  (19 grudnia 2013 16:12)
  Drugą osobą w gminie był siwy.
  Paraliż nastąpił ponieważ siwy w czasie pracy naoglądał się za dużo porno!!! Cóż taki był międzyrzecki pseudo PiS.
  autor: r_forever

  (19 grudnia 2013 15:51)
  Tutejszy, a nie do końca myślący. Pomyśl, że tu chodzi o pensje wszystkich pracowników gminy, a dla nie których to jedyny dochód. Sprzątaczki też w to się wlicza.
  autor: gość

  (19 grudnia 2013 14:49)
  Brawo!!! :D
  Się chciało???!!! - to teraz cierp ciało!!! Teraz Ollla - Boga??? Skoro w czynie społecznym tak zawzięcie całą noc gminy pilnowali, to niech teraz społecznie pracują! :) jak bym był wójtem, czy też burmistrzem to, też bym nie chciał, żeby ktoś mógł wypłacać pieniądze z konta, które mi podlega, żeby później przed kimś się tłumaczyć głupio, że nie wiedziałem o tym, o tamtym itd! Teraz "biedni" radni nie będą mieli za co świąt zrobić! :) Niech się przejdą do GOPS-u i zobaczą jak to jest chodzić dla wielu zwykłych ludzi po jałmużnę!
  autor: Tutejszy i trochę myślący

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny