Uroczystą galę, której celem jest docenienie i nagrodzenie zdolnej młodzieży, poprowadzili wspólnie kierownik referatu oświaty Marta Cybulska-Demczuk, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy oraz uczeń szkoły Adrian Zacharuk. Powitali zgromadzonych na sali przedstawicieli gminy i jej jednostek na czele z wójtem Krzysztofem Adamowiczem, radnych, dyrektorów i nauczycieli szkół, przedstawicieli kuratorium oświaty, duchowieństwa, służb mundurowych i zaprzyjaźnionych organizacji. A przede wszystkim uczniów gminnych szkół i ich rodziców.
- Chcemy pokazać was, drodzy uczniowie. Chcemy nagrodzić was, ale też pokazać, jak swoją pracą i pasją można zdobywać laury i sukcesy. Nie byłoby tej gali, gdyby nie zaangażowanie środowisk, które tworzą rodzinę szkolną w gminie Międzyrzec Podlaski. Tymi środowiskami są nauczyciele, wychowawcy i opiekunowie. To rodzice, którzy zawsze na pierwszym miejscu stawiają swoje dzieci i ciągle myślą, w jaki skuteczny sposób je wspierać. Tym środowiskiem jest również wspólnota samorządowa, która jest organem prowadzącym dla siedmiu placówek - podkreślił wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz , który mówił o ważnej roli wykształcenia dla kształtowania postawy i charakteru młodych ludzi. - Wszyscy pragniemy wspierać naszych uczniów i ta gala jest doskonałym przykładem na to, jak ważnym elementem, nie tylko promocji nauki, ale promocji zdolnych uczniów, jest dzisiejsze wydarzenie.
Włodarz podziękował uczniom za kreatywność i odwagę podejmowania nauki, życzył również umiejętności przekładania wiedzy na realizację celów, pomysłów i marzeń.
W 2024 r. rada gminy przeznaczyła na nagrody, wyróżnienia i stypendia dla zdolnej młodzieży ponad 70 tys. zł. Doceniono 126 uczniów przyznając 154 nagrody, ponieważ część uczniów otrzymała tego dnia po kilka wyróżnień.
- Gmina Międzyrzec Podlaski nie traktuje edukacji i oświaty jako kosztu, a jako dobrze zainwestowaną każdą złotówkę w rozwój naszych dzieci. Nie patrzymy przez trudności i bolączki, które towarzyszą oświacie gminnej i oświacie w całym kraju, a traktujemy to wszystko jako ogromne wyzwanie - zaznaczył wójt Krzysztof Adamowicz.
Po raz kolejny przyznano nagrody w różnych kategoriach:
- stypendia naukowe
- stypendia sportowe
- statuetki "Złota Podkowa" w dziedzinach: artysta, artysta słowa, mistrz wiedzy historycznej i obywatelskiej, poliglota, naukowiec, ścisłowiec, sportowiec, filantrop, super uczeń, przyjaciel szkoły
- nagrody za III Gminną Ligę Przedmiotów Przyrodniczych: przyroda, biologia, chemia, fizyka, geografia i informatyka
- Dziś zostaną nagrodzeni wszyscy ci, którzy pracując rozwijają swoje pasje. Trzeba tylko w to wierzyć i sięgać po marzenia. Bo przecież, aby dzieło powstało, niezbędne są talent, ale też odpowiednia jego pielęgnacja. Szkoła inspiruje, motywuje, pomaga nakreślić cel i kierunek artystyczny młodego człowieka. Dobrze jest odkryć swoje hobby, które tak człowieka wciągnie, że z radością będzie czekał na kolejny tydzień. Jeśli nie potrafisz określić swojego celu, określ swoją pasję, ona doprowadzi cię wprost do celu - mówiła dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy Dorota Herda.
Wręczenie stypendium i nagród uczniom siedmiu szkół przeplatały występy artystyczne i sportowe. Tego dnia wystąpili przed gminną publicznością: wokalistka i instrumentalistka Dominika Bułhak, flecistka Zuzanna oraz wokalistki i tancerki Nadia, Hania i Marysia.
«Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»
Copyright 2020 © Międzyrzec.info
Lokalny portal informacyjny