YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Gmina zakupiła laptopy do zdalnego nauczania

9 kwietnia 2020 20:42:21 | autor: Anna Ostapiuk
Uczniowie i nauczyciele lokalnych szkół otrzymają laptopy i tablety, które gmina Międzyrzec pozyskała w celu poprawy warunków edukacji zdalnej.

Gmina Międzyrzec Podlaski wyposaży nauczycieli i uczniów w laptopy do zdalnego nauczania (fot. UG Międzyrzec Podlaski)

W ramach projektu "Zdalna szkoła" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego objętego Programem Operacyjnym Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 za pośrednictwem Ministerstwa Cyfryzacji, gmina Międzyrzec Podlaski pozyskała dotację w kwocie 70 000 zł, która została przeznaczona na zakup 28 laptopów z oprogramowaniem biurowym. - Zakupiliśmy laptopy na potrzeby naszych szkół. Zgodnie z zapotrzebowaniem dyrektorów zostaną one przekazane po świętach szkołom, następnie użyczone uczniom na czas nauki - wyjaśnia wójt Krzysztof Adamowicz. Podobna sytuacja, jak podkreśla włodarz, miała miejsce w przypadku dysponowania zasobami gminnych mobilnych pracowni komputerowych. - Dostępność komputerów jest zatem spora. Nie oznacza to oczywiście, ze nasi uczniowie czy mieszkańcy nie posiadają komputerów, posiadają, ale niejednokrotnie 3-4 dzieci przypada na jeden sprzęt. Postanowiliśmy zatem wesprzeć ich w nauce.

W dniu 9 kwietnia gmina otrzymała dodatkowo 13 tabletów z Urzędu Marszałkowskiego, które również będą dedykowane uczniom szkół. z terenu gminy - Sprzęt trafi także do uczniów szkoły w Tuliłowie, choć organem nie jest gmina. Wszystkie dzieci są dla nas jednakowo ważne, niezależnie od tego, do jakich szkół uczęszczają - podkreśla wójt Adamowicz.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (10 kwietnia 2020 22:42:23) CO TO 28 LAPTOPÓW A ILU JEST NAUCZYCIELI...A ILU UCZNIÓW? autor: JASNE
    (10 kwietnia 2020 09:24:37) Każdy kto pobiera 500+ "na dziecko" powinien dawno mieć sprzęt do nauki dla dzieci. Jednak rzeczywistość jest inna. autor: ruthos
    logo male