4.7°C

Huragan ograł lidera

24 października 2021 13:32 | autor: redakcja
(fot. miedzyrzec.info)

Miłą niespodziankę sprawili kibicom piłkarze Huraganu Międzyrzec, którzy w wyjazdowym spotkaniu pokonali Lubliniankę Lublin 3:1.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy najlepszą okazję do zdobycia prowadzenia mieli tuż przed przerwą. Sędzia uznał, że w naszym polu karnym ręką zagrał Mateusz Konaszewski i podyktował „jedenastkę”. Na szczęście w bramce doskonale spisał się Sebastian Czarnecki, który obronił strzał Michała Palucha. Warto wspomnieć, że to był to już drugi rzut karny obroniony w tym sezonie przez bramkarza Huraganu.

Po przerwie gra się trochę wyrównała. Wizualnie lekko przeważali gospodarze, natomiast zespół Damiana Panka wyprowadzał zabójcze kontry. W 54 minucie jedną z nich rozpoczął Paweł Radziszewski. Wprawdzie bramkarz Lublinianki poradził sobie ze strzałem Łukasza Sobolewskiego, jednak już przy dobitce Mariusza Chmielewskiego był bezradny.

Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i udało im się to już 4 minuty później. Tym razem arbiter spotkania dopatrzył się zagrania ręką przez Łukasza Mirończuka. A że było to w polu karnym, to Czarnecki po raz drugi musiał stanąć oko w oko z zawodnikiem gospodarzy. Tym razem egzekutorem był Grzegorz Fularski, i chociaż bramkarz Huraganu wyczuł jego intencje, to jednak tym razem piłka zatrzepotała w siatce.

Międzyrzeczanie ponownie na prowadzenie wyszli 10 minut później. Kolejny szybki atak skutecznie wykończył Chmielewski, zaliczając tym samym swoje czternaste (!) trafienie w tym sezonie. Wynik spotkania ustalił w 79 minucie Hubert Łukanowski, który wykorzystał podanie Radziszewskiego.

Po tym spotkaniu Lublinianka spadła na trzecie miejsce w tabeli. Prowadzą rezerwy Motoru Lublin, a tuż za nimi jest zespół Damiana Panka. Cała trójka ma po 29 punktów na koncie.

Kolejne spotkanie Huragan rozegra w sobotę, 30 października. Do Międzyrzeca przyjedzie Opolanin Opole Lubelskie. Pierwszy gwizdek sędziego usłyszymy o godz. 14.

Lublinianka Lublin – Huragan Międzyrzec Podlaski 1:3 (0:0)
Bramki: Grzegorz Fularski 58 (karny) – Mariusz Chmielewski 54 i 68, Hubert Łukanowski 79
Huragan: Czarnecki – Grochowski, Konaszewski, Panasiuk, Komar, Mirończuk, Łukanowski, Goździołko (78’ Czumer), Sobolewski, Radziszewski (88’ Weręgowski), Chmielewski (85’ Magier)

13 kolejka (23-24 października 2021)
Lewart Lubartów - Sparta Rejowiec Fabryczny 0:0
Opolanin Opole Lubelskie - Lutnia Piszczac 2:0
Lublinianka Lublin - Huragan Międzyrzec Podlaski 1:3
Powiślak Końskowola - Motor II Lublin 2:3
POM Iskra Piotrowice - Górnik II Łęczna 0:1
Orlęta Łuków - Włodawianka Włodawa 1:1