Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
12.6°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Inwestycja w dobrą wodę

31 marca 2022 22:04 | autor: Anna Ostapiuk
W Łuniewie trwa przebudowa odcinka sieci wodociągowej (fot. UG Międzyrzec Podlaski)

Dzięki trwającej przebudowie odcinka sieci wodociągowej mieszkańcy Łuniewa będą mieli dostęp do wody wysokiej jakości, a dodatkowo poprawie ulegnie stan zabezpieczenia przeciwpożarowego budynków znajdujących się w sąsiedztwie. Jednocześnie w ramach tego samego zadania inwestycyjnego Gminy Międzyrzec Podlaski w pięciu miejscowościach powstają przyszkolne oczyszczalnie ścieków.

Inwestycja realizowana jest w ramach poddziałania pn. „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, objętego PROW na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania pozyskana przez Gminę Międzyrzec Podlaski wynosi 842 460,00 zł, co stanowi 63,63% poniesionych kosztów kwalifikowanych.

Zakres rzeczowy inwestycji w Łuniewie obejmuje m.in.:
- wykonanie sieci wodociągowej PE-HD RC średnicy 160 mm o długości 751,9 mb,
- montaż koniecznych urządzeń sieci wodociągowej, tj. 6 kompletnych hydrantów z zasuwami odcinającymi, zasuw sekcyjnych i innych.

Woda rozprowadzana nową siecią będzie pochodzić z ujęcia wód podziemnych w Halasach. Przebudowany odcinek sieci wodociągowej w Łuniewie przebiegać będzie przez tereny zabudowy zagrodowej i tereny upraw polnych. Inwestycja pozwoli rozbudowywać wodociąg na terenie Gminy Międzyrzec Podlaski w dalszej perspektywie czasu. Możliwe będzie wykonanie węzłów połączeniowych z siecią wodociągową w Łukowisku, a tym samym z planowanym rurociągiem magistralnym, zasilanym z gminnego ujęcia wody w Halasach. Dzięki planowanym działaniom możliwy będzie dostęp do wody dla nieruchomości zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie z nowo budowaną autostradą A2 i drogą ekspresową S19. Połączenie wspomnianych odcinków sieci wodociągowej poprawi warunki hydrauliczne i podniesie niezawodność istniejących wodociągów na terenie Gminy Międzyrzec Podlaski.

Jednocześnie w Szkołach Podstawowych w Krzewicy, Tłuśćcu, Rudnikach, Misiach i Rogoźnicy w ramach tego samego zadania powstają oczyszczalnie ścieków.

Łączna wartość powyższych działań wynosi 1 371 081 zł.

_____
Źródło/tekst/zdjęcie: UG Międzyrzec Podlaski

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny