Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
0.2°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Jakub Małecki sam o sobie

20 października 2019 23:25 | autor: Anna Ostapiuk
Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim w GBP w Wysokim (fot. Międzyrzec.Info)

Gościem Dyskusyjnego Klubu Książki GBP w Wysokim był Jakub Małecki, ojciec bohaterów, którym w życiu jest trochę trudniej.

Na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Wysokim, do gminy Międzyrzec Podlaski przybył Jakub Małecki. Autor, który debiutował opowiadaniami grozy, obecnie tworzy głównie powieści obyczajowe. Nominowany do Nagrody Literackiej Nike, laureat sypendium "Młoda Polska" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Twórca dziewięciu książek, m.in. bestsellerowego Dygotu, Rdzy oraz Śladów.

- Mam pociąg do bohaterów, którym jest w życiu trochę trudniej niż innym osobom - mówił Jakub Małecki, odpowiadając na pytania prowadzącej spotkanie Marii Szmytko, sekretarza gminy - Nie chcę pisać o człowieku sukcesu, któremu się wszystko udaje. Chcę pisać o ludziach, którzy muszą dużo więcej wysiłku włożyć w to, co dla innych ludzi wydaje się zwyczajne i niewymagające. Dlatego w moich książkach jest nagromadzenie sytuacji, które ich przerastają, z którymi nie potrafią się zmierzyć, albo od których uciekają. Bardzo im kibicuję, by pokonali te wszystkie przeciwności losu. Moje książki często mają taką atmosferę i nastrój, który kojarzy się ze starszą częścią życia, a moi bohaterowie równie często znajdują się u kresu swojej drogi życiowej. Takie rzeczy bardzo dostrzegam i zapamiętuję.

REKLAMA

Autor opowiadał o początkach swojej pisarskiej kariery, podsumował również kolejne etapy twórczości. Uczestnicy spotkania otrzymali autografy i dedykacje, mogli również zakupić powieści pisarza.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny