Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
0.4°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Jest uchwała o referendum

9 września 2013 18:08 | autor: mw

Radni gminy Międzyrzec przyjęli w poniedziałek (9 września) uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta. Mirosław Kapłan zapowiedział, że uchwałę zaskarży do wojewody.

Radni rozpoczęli obrady XXXIV sesji 29 sierpnia. Głównym punktem było podjęcie uchwały o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta Mirosława Kapłana z powodu nieudzielania absolutorium. Nie udało się tego zrealizować w pierwotnym terminie, ponieważ w programie było m.in. wysłuchanie wyjaśnień wójta, a Mirosław Kapłan był tego dnia nieobecny w pracy z powodu choroby. Sesję przerywano i wznawiano 2 oraz 6 września. Programu nie udało się jednak zrealizować, ponieważ wójt ponownie był nieobecny z powodu zwolnienia lekarskiego.

W miniony piątek przewodniczący rady Andrzej Pietruk oznajmił, że otrzymał od radnych upoważnienie o zwrócenie się do wojewody i komisarza wyborczego z zapytaniem, co robić w sytuacji permanentnej nieobecności wójta na sesjach.

REKLAMA

Gorąca atmosfera panowała na niedzielnych dożynkach gminnych, które odbyły się w Rudnikach. Mirosław Kapłan w swoim wystąpieniu skrytykował radnych za działanie na niekorzyść gminy. Na placu pełnym przechadzających się, skonfliktowanych sympatyków PiS oraz PSL, jak głos wołającego na puszczy brzmiało wezwanie posła Platformy Stanisława Żmijana, który apelował o zgodę w gminie...

W poniedziałek po dożynkach wójt przebywał na urlopie. Tymczasem radni zebrali się i niespodziewanie podjęli uchwałę o przeprowadzeniu referendum. Było ich tylko jedenastu. Czterech stronników wójta nie pojawiło się na sesji.

Mirosław Kapłan zapowiedział, że zaskarży uchwałę do wojewody. – Zaskarżę cały tryb podejmowania tej decyzji, ponieważ był on niezgodny z prawem – informuje wójt. – Radni nie wysłuchali moich wyjaśnień przed podjęciem uchwały, choć przysługuje mi do nich prawo. Poza tym dokonano szeregu naruszeń prawa przy ustanawianiu terminów obrad i sposobie powiadamiania o nich – dodaje.

Podczas niedzielnych dożynek dużo spekulowano na temat dalszego rozwoju konfliktu we władzach gminy. – Jeżeli PSL uda się przeprowadzić referendum i odwołać wójta, to wcale nie będzie im zależało na przyspieszonych wyborach na to stanowisko – powiedział nam jeden z byłych samorządowców. – Zakładam, że będą chcieli wykorzystać swoje wpływy w rządzie i doprowadzić do sytuacji, w której premier mianuje komisarzem w gminie ich człowieka. I stawiam dolary przeciw orzechom, że ta osoba po zakończeniu kadencji będzie kandydatem PSL w wyborach na wójta gminy – przekonywał nasz rozmówca.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (21 września 2013 13:50)
  Kontakt z naszym "gospodarzem gminy"
  Spróbujcie skontaktować się z "naszym" wójtem ??? Jego, nigdy nie ma w pracy lub jest zajęty, telefonów również nie odbiera !!! To jest "Nasz Gospodarz" - czyżby, Anioł z Warszawskiej 20, a może Anioł z Alternatywy 4 ? P.S. Nie miałem zamiaru reklamować tej strony internetowej :D
  autor: mieszkaniec

  (21 września 2013 12:15)
  Osoby zainteresowane reklamowaniem stron internetowych na naszym portalu zachęcamy do zapoznania się z cennikiem reklam!
  autor: admin

  (12 września 2013 07:30)
  Ciekawe czy wiecie o czym piszecie?Może nawet tego pytania nie zrozumiecie?!
  autor: ktoś

  (11 września 2013 22:05)
  .
  Bo zła . Nic nie robią tylko szkodzą.
  autor: mieszkaniec

  (11 września 2013 18:35)
  ciężko będzie tych kolesi oderwać od koryta, będą pisać rada zła.... Won przybłędy z naszej gminy
  autor: gość

  (11 września 2013 14:26)
  ,
  każdy czepia się wójta, tylko że to rada podejmowała decyzje to oni od samego początku robili wszystko aby odwołać wójta. trzeba wybrać innych radnych.
  autor: mieszkaniec

  (11 września 2013 11:09)
  dowcip dnia
  Rada gminy liczy piętnaście osób. Pan redaktor pisze, że za wnioskiem o referendum zagłosowało tylko... jedenastu radnych - to jest dowcip dnia i jeszcze, że decyzję podjęli... niespodziewanie, bo dopiero za czwartym razem. Pan wójt tradycyjnie nie mógł dotrzeć na salę obrad. Co za paradoks!!!
  autor: r_forever

  (10 września 2013 21:25)
  Ten wójt niewiele mógł zrobić przy takie destrukcyjnej polityce rady gminy. Gdyby Grzyb w Międzyrzecu miał poparcie tylko czterech radnych to tez jedynie mógłby administrować. Dam jeden przykład. Kapłan był za budową orlika w Jelnicy a radni psl oczywiście kontra przeciw temu. i by tego orlika nie było gdyby nie ludzie którzy przyszli na sesję i naciskali na radnych.
  autor: gość

  (10 września 2013 21:04)
  Ten Wójt oprócz tego że zatrudnił swoich kolesi bez jakichkolwiek kwalifikacji to nic nie robił, szkoda że rok temu już go nie wywalili
  autor: gość

  (10 września 2013 21:01)
  Już jednego wójta w tej gminie zaszczuli teraz chcą to samo zrobic z drugim!
  autor: gość

  (10 września 2013 19:51)
  Niezależnego? Jestem za. To który "niezależny" będzie? Filipiuk, Adamowicz czy Kostka? A może Herda? O przepraszam bo zapomniałem jeszcze o Michaluku. On tez jest "niezależny", bo juz chyba poza PSL ;)))
  autor: gość

  (10 września 2013 19:40)
  Trzeba wybrać kandydata nie powiązanego z żadną partią,nie popieranego przez żadnego księdza,posła czy osła.Wybierajmy gospodarza gminy,człowieka z tego terenu.
  autor: gość

  (10 września 2013 17:05)
  Przez trzy lata radni z psl zajmowali się jedynie zwalczaniem wójta. Nic ich innego nie obchodziło. Jak mozna taka destrukcję w gminie robić przez tyle cZasu? Sołtysie Wegrzyniak widzisz i nie grzmisz??
  autor: gość

  (10 września 2013 16:50)
  .
  hahahaha, Rada ? Ci ludzie robią wszystko aby wrócił stary wójt. Na każdej radzie przeszkadzają. Wgl nie obchodziło ich dobro gminy i nadal nie obchodzi . Co oni robią to w głowie się nie mieści . Klub nasza gmina (chyba tak to się nazywa ) to parodia. Ich trzeba wywalić z tej rady i będzie spokój.
  autor: mieskzaniec

  (10 września 2013 15:51)
  za Wójtem
  ja zagłosuję za Panem Wójtem, tak uczciwego i pracowitego człowieka w gminie dawno nie było a banda darmozjadów na smyczy PSL i radcy prawnego guzik zrobi , zielonym parweniuszom stanowcze NIE
  autor: mieszkaniec gminy

  (10 września 2013 15:30)
  ALLELUJA
  ALLELUJA
  autor: GOŚĆ

  (10 września 2013 14:31)
  r_forever
  A ci którzy prą do referendum to niby tacy lepsi? Przez trzy lata spotykali się i konsultowali z Michalukiem. Na sesje przychodzili z pytaniami zapisanymi na kartkach bo się nawet ich na pamięć nie potrafili nauczyć ;p Są tacy radni w tej gminie co przez trzy lata chodzili na pasku peeselu a przy tym jeździli do Abramowicza i przedstawiali się jako wielcy prawicowcy. Abramowicza mogli nabrać ale mnie nie! Referendum jest prosta drogą do oddania władzy w gminie zielonej bandzie spod znaku Elewaru. I to na kolejne 5 lat bo jak odwołają Kapłana to do gminy przyjdzie peeselowski komisarz i będzie rządził przez najbliższy rok. Zrobi sobie w tym czasie kampanię wyborczą i peesel będzie miał później folwark na kolejne cztery lata.
  autor: gość

  (10 września 2013 12:44)
  Spytaj Abramowicza,
  Trubę Turyka i innych co sądzą o "rządach" Kapłana i dopiero się wypowiadaj. Upadek gminnego pseudopisu jest niewyobrażalny. Co mnie obchodzi psl - nie mam z nim nic wspólnego. Granie na zielonym bębenku tylko Was ośmiesza w oczach ludzi z gminy. Zobacz ilu, co głosowało na Kapłana - nie chce go teraz znać, bo stracili do niego i takich jak Panasiuk resztki szacunku. Pisz dalej o tych publicznych spółkach, ale nie zapominaj o prywatnych firmach gminnych kierowników i ich łamaniu antykorupcyjnego prawa. Miała być nowa jakość, a wyszła bylejakość, absurd i wejście w siedmiomilowe buty poprzednika.
  autor: r_forever

  (10 września 2013 11:46)
  Komuna peeselowska jeszcze nie wygrała a już świętuje. Na szczęście to mieszkańcy będą decydować a nie fachowcy od wyciągania pieniędzy z publicznych spółek.
  autor: gość

  (10 września 2013 11:12)
  Najwyższy czas na pożegnanie z Kapłanem!!!
  autor: gość

  (10 września 2013 11:00)
  Odejdzie w niesławie
  i nie pomoże chowanie się pod szyld Rogoźnicy. Tutaj narodziła się jego zwycięstwo i w tym miejscu polegnie okryty hańbą na wieki.
  autor: r_forever

  (9 września 2013 22:19)
  Śmieszny urlop po dożynkach
  Gdyby, nie te dziwne "zwolnienia lekarskie" na trzech posiedzeniach (jednej sesji) i "niespodziewany" urlop wypoczynkowy po dożynkach (na czwartym posiedzeniu tej samej sesji}- radni mogli wysłuchać wyjaśnień PANA WÓJTA, a tak żale do .... :-)
  autor: mieszkaniec g. międzyrzec

  (9 września 2013 21:30)
  nie jestem za starym wojtem, ale przeciw temu wtedy mial przegrac byly wojt a wygrac ktos aby nie stary wojt jednak wyszlo ze ten jest jeszcze gorszy niz tamten a jaki bedzie nastepny czas pokaze a z ktorej partii to mi wszystko jedno
  autor: T

  (9 września 2013 21:04)
  pasożyt
  mam nadzieję,że wreszcie wywalą tego kaczego nieudacznika
  autor: lek

  (9 września 2013 18:53)
  Wszystko robią aby wrócił stary wójt . Żal.
  autor: .

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny