Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
15.6°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Jest umowa na drogę do Radzynia

26 lipca 2022 20:24 | autor: redakcja

GDDKiA podpisała umowę na zaprojektowanie i wybudowanie 22 kilometrów drogi ekspresowej S19 od Międzyrzeca Podlaskiego do Radzynia Podlaskiego. Nowa droga ma być gotowa w pierwszej połowie 2026 roku.

Zgodnie z umową drogę ekspresową wybuduje wyłoniona w przetargu firma Stecol Corporation za ok. 570,7 mln zł. Wykonawca ma na realizację inwestycji 36 miesięcy od zawarcia umowy, z wyłączeniem okresów zimowych w czasie trwania robót budowlanych. To oznacza, że nowym odcinkiem powinniśmy pojechać najpóźniej w I połowie 2026 r. Inwestycja realizowana będzie w systemie Projektuj i buduj w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych.

Odcinek Międzyrzec Podlaski - Radzyń Podlaski liczyć będzie ok. 22,3 km. Na początkowym fragmencie, o długości ok. 3 km, nowa dwujezdniowa trasa przebiegać będzie w śladzie obecnej drogi krajowej nr 19. Następnie poprowadzona zostanie nowym korytarzem i od zachodniej strony ominie Kąkolewnicę. W ramach inwestycji planowane są dwa węzły drogowe: w Radzyniu Podlaskim i w okolicach Grabowca. Ponadto wybudowane zostaną: cztery mosty, jedenaście wiaduktów, sześć przejść dla zwierząt dużych i średnich, dziewięć przepustów z funkcją przejść dla zwierząt małych oraz drogi dojazdowe i lokalne.

To kolejny odcinek Via Carpatia, jaki zostanie wybudowany w woj. lubelskim. W lutym rozpoczęła się realizacja S19 od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do Międzyrzeca Podlaskiego (ok. 13,7 km). Wyłoniono także wykonawcę, który zaprojektuje i wybuduje ok. 18-kilometrowy odcinek S19 Radzyń Podlaski - Kock. W kwietniu podpisano umowę na zaprojektowanie i dobudowę drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej (ok. 7,8 km). Trwa przetarg na ok. 16-kilometrowy odcinek między Kockiem a Lubartowem. Wykonawca odcinka Lubartów - Lublin pracuje nad niezbędną dokumentacją.

Międzynarodowy szlak transportowy Via Carpatia w woj. lubelskim będzie liczyć ok. 200 km. Kierowcy korzystają już z 94 km tej trasy. W realizacji jest 67 km, a w przetargu 34 km drogi S19.

źródło: GDDKiA

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (28 lipca 2022 22:51)
  Wszystko dzięki panu wice staroście, jak to dobrze że Międzyrzec ma takiego mądrego człowieka we władzach powiatowych.
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny