YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Jeździ, biega i maluje

14 stycznia 2020 20:16:09 | autor: redakcja
11 stycznia w Galerii ES odbył się wernisaż otwierający wystawę malarstwa Piotra Krukowskiego. Autor urodził się w 1973 roku w Międzyrzecu Podlaskim. Tu mieszka, a do pracy codziennie dojeżdża do Warszawy. Nie przeszkadza mu to jednak w prowadzeniu bardzo aktywnego trybu życia.

Wernisaż wystawy malarstwa Piotra Krukowskiego (fot. Marek Wasiluk)

 

- Piotrek to człowiek niemalże orkiestra. Jest morsem, jeździ wyczynowo na rowerze, biega, a dodatkowo jeszcze maluje. Jego malarstwo można ująć jako realistyczne, przedstawia to, co nas otacza i dlatego trafia do każdego widza. Czym się zachwycamy? Naturą, zachodami słońca i pięknymi krajobrazami i to właśnie widzimy na obrazach artysty – mówił podczas wernisażu Andrzej Szczerbicki, kierownik Galerii ES.

Piotr Krukowski maluje od 1997 roku. Prace prezentowane na wystawie powstały w okresie ostatnich 10 lat. - Malarstwo jest pasją, która pozwala na wyzerowanie się i oderwanie choć na chwilę od rzeczywistości. Inspirują mnie widoki, które obserwuję chociażby podczas częstych wycieczek rowerowych. Nie przestaję się zachwycać naturą, każde drzewo można namalować na niekończącą się liczbę sposobów. Przyroda pozwala na rozwijanie wyobraźni i to jest właśnie piękne – opowiadał artysta.

To pierwsza indywidualna wystawa Piotra Krukowskiego. Można ją oglądać do 8 lutego. Andrzej Szczerbicki zapowiedział na wernisażu, że w 2020 roku debiutów w Galerii ES będzie więcej.


Wernisaż wystawy malarstwa Piotra Krukowskiego


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male