Jeździł po mieście ze złamaną nogą

Aktualności 1 zdjęcie

Tego jeszcze nie było! Na ulicy Pocztowej policjanci zatrzymali kierowcę, który był nietrzeźwy, miał złamaną nogę i nie posiadał uprawnień do kierowania.

W piątek dyżurny międzyrzeckiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Z informacji wynikało, że mężczyzna siedzący za kierownicą Opla jest prawdopodobnie pod wpływem alkoholu i ma złamaną nogę.

Policjanci wypatrzyli podane w opisie auto na ulicy Pocztowej. Kierowcę zatrzymano do kontroli drogowej. Wówczas okazało się, że za kierownicą Opla siedzi 38-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Dodatkowo okazało się, że mężczyzna musi poruszać się o kulach, gdyż ma złamaną nogę. I to nie wszystko. Mundurowi szybko ustalili, że 38-latek nie posiada uprawnień do kierowania, a auto którym podróżuje nie ma badań technicznych.

- Informacje o nietrzeźwym mundurowi otrzymali od świadka zdarzenia. Dziękujemy za obywatelską postawę przypominając, że nietrzeźwi „za kółkiem” stanowią śmiertelne zagrożenie zarówno dla siebie jak też innych na drodze – podkreśliła komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz:
Dodaj swój komentarz:


Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte

31 lipca 2021 20:54
Jak byłby wypity kierowca pewnie by nie ruszył bo by przemyślał sprawę i nerwy by tak mu nie puściły, W Polsce powinno być jak za granicą że małe ilości alkoholu są dopuszczalne, a tak trzeźwy z premedytacją dziewczynę przejechał co byście napisali jak byłby pijany hipokryci.
autor: ChamBitySprawiedliwy

31 lipca 2021 19:33
Właśnie trzeźwy, co innego jak by był pijany to spoko, wszystko normalne.
autor: gość

31 lipca 2021 15:52
Do gość dziś w Katowicach trzeźwy autobusem przejechał dziewczynę jak widać psychole nie znają granic
autor: Tom

24 lipca 2021 14:18
Do ChamBitySprawiedliwy, jak by Cię ten "niewinny, biedny człowieczek" "drasnął" chociażby na przejściu dla pieszych inaczej byś śpiewał. Brawo dla tego kto powiadomił Policję. Ile ludzi ginie przez pijanych za kierownicą??? Ogarnij się człowieku zanim coś napiszesz !!!
autor: gość

24 lipca 2021 13:56
Bój się bo samochód może cię potrącić z ogromna prędkością w najmniej oczekiwany momencie.
autor: driver

23 lipca 2021 23:56
No dosłownie patole się po mieście rozbijają. Strach z domu wyjść bo same pojeby tylko.
autor: hubert

23 lipca 2021 23:48
Patologia
Ludzie, co wy w tym Miedzyrzecu wyprawiacie? Tylko obozy reedukacyjne dla tej patologii mogą coś zmienić!!!
autor: Edek z fabryki kredek

22 lipca 2021 22:44
Wyjechali ci którzy chcieli wyjechać tu problem jest taki nie chce się młodym pracować a zajęcia też nie mają żadnego czy zainteresowań nic w tym mieście nie ma dlatego później jeżdżą połamani pijani samochodami
autor: Ja

22 lipca 2021 20:44
W Międzyrzecu same menele , co mądrzejsi wyjechali.
autor: Dziadek

22 lipca 2021 19:53
Do gość, Wszędzie jest element społeczny Partyzantów okolice Brzeska Kordiana Balladyny ale na mieście faktycznie meneli jest wiecej, dajcie im roboty to głupoty nie będą się czepiać.
autor: Ja

21 lipca 2021 19:49
Na tej Warszawskiej i Pocztowej to sam element społeczny.
autor: gość

21 lipca 2021 17:20
Facet był z Miś to nie gość z międzyrzeca podlaskiego jak napisali w gazecie.
autor: Szczur z undergroundu

21 lipca 2021 16:30
Pojeby wszedzie pojeby...
autor: gość

21 lipca 2021 16:01
Sugerujecie że kobieta mu uciekła dlatego poszedł w pijaństwo i złamał przy tym nogę?, nie dziwne że wszedł do samochód z połamaną girą jak nie mógł chodzić najgorzej że był przy tym wypity, ale na szczęście krzywdy nikomu nie zrobił dlatego powinni go wypuścić a temu co z ucha pierd.ł chu..j prosto w serce!
autor: ChamBitySprawiedliwy

19 lipca 2021 12:19
P
A jeździsz porządnie? Bo jak byle jak ,to na nic uprawnienia:)
autor: Jolanda

19 lipca 2021 11:10
Jolanda, tak możesz, ale nie po lekach na to złamane serce :) Z uprawnieniami, przeglądem i ubezpieczeniem OC :)
autor: P

18 lipca 2021 23:11
Ahaha dobre to :)
autor: hubert

18 lipca 2021 22:44
Jolanda
Pocieszę!
autor: MM

18 lipca 2021 21:46
A czy ze złamanym sercem mogę kierować ??
autor: Jolanda

Podobne artykuły: