Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
22.9°C
Kontakt
gmina Drelów

Kanał Wieprz - Krzna wypełnił się ponownie wodą

26 kwietnia 2020 21:57 | autor: Anna Ostapiuk
Kanał Wieprz - Krzna ponownie wypełniła woda. Gmina Drelów rozpoczęła działania w kierunku zapobiegania negatywnym skutkom suszy. (fot. UG Drelów)

Gmina Drelów rozpoczęła działania w kierunku zapobiegania skutkom suszy, która w tym roku może uderzyć ze zdwojoną siłą. Kanałem Wieprz - Krzna ponownie popłynęła woda mająca wypełnić tzw. "Nawodnik Szóstecki". Wójt Kazimierski apeluje o usuwanie niedrożności cieków wodnych na prywatnych terenach.

Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” działając na wniosek oraz w porozumieniu z Gminą Drelów, rozpoczęło poczynając od 23 kwietnia 2020 r. napełnianie wodą z kanału Wieprz – Krzna tzw. „Nawodnika Szósteckiego”. Piętrzenie wód kanału będzie miało miejsce przez kilka najbliższych dni, w celu napełnienia, poczynając od tamy w Augustówce, rowów melioracyjnych na terenie gruntów użytkowanych rolniczo, w miejscowościach Przechodzisko, Łózki, Wólka Łózecka, Szóstka, Worsy oraz Drelów – Augustówka.

Działania te  zostały podjęte w celach zapobieżenia negatywnym skutkom suszy, która jak wszystko na to wskazuje w tym roku będzie wyjątkowo dotkliwa. Gmina Drelów zleciła część prac, mających na celu bieżące udrożnienie głównych cieków wodnych na tym terenie właściwej firmie. Jednak ze względu na rozległy obszar działania oraz wieloletnie zaniedbania obowiązku utrzymania rowów melioracyjnych w należytym stanie, przez właścicieli nieruchomości, może dochodzić do zatorów i niedrożności, które utrudnia dotarcie wody i nawodnienie jak największej powierzchni gruntów.

T ym samym zwracam się do Państwa  - właścicieli nieruchomości z tego terenu o zorganizowanie się oraz wykonanie koniecznych prac udrażniających na ciekach wodnych, będących Państwa własnością, jeśli taka konieczność się pojawi - apeluje wójt Piotr Kazimierski - Proszę także o sygnalizowanie sytuacji większych zatorów oraz ewentualnych niedrożności przepustów na drogach gminnych przecinających rowy. Zostaną wówczas wykonane niezbędne prace naprawcze. Dzięki przychylności władz oddziału bialskiego Gospodarstwa „Wody Polskie”, możemy mieć możliwość przy wspólnym udziale, zatrzymać na naszym terenie, przepływające przez naszą gminę wody kanału Wieprz – Krzna w ilościach, które zależą tylko od naszej sprawnej organizacji i współdziałania do czego zachęcam i o co proszę. Wykorzystajmy istniejący system melioracyjny, zbudowany wiele lat temu, a do dziś w miarę sprawnie działający, to jedyna dostępna nam forma zapobiegania katastrofalnej suszy, której doświadczamy.

Źródło: Urząd Gminy Drelów
Fot. Urząd Gminy Drelów

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (28 kwietnia 2020 15:24)
  A gmina i miasto Międzyrzec Co?????? Krzna była w tym samym systemie, tamy, jazy wszystko zdewastowane. POdobno kasa jest na to , tylko lewe ręce.
  autor: Hihot

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny