Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-0.3°C
Kontakt

Kapłan zostaje w PiS

5 grudnia 2013 20:50 | autor: red.
Mirosław Kapłan wójt gminy Międzyrzec Podlaski

Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości uchyliła uchwałę Zarządu Okręgowego, wykluczającą z partii Mirosława Kapłana, Jerzego Panasiuka, Marka Uścińskiego i Andrzeja Małka.

Przypominamy, że w październiku na konferencji prasowej poseł PiS Adam Abramowicz oraz radny powiatowy Marcin Duszek poinformowali o wykluczeniu wójta gminy Międzyrzec Mirosława Kapłana z szeregów partii. - Zarząd okręgu podjął taką decyzję, bo wójt naruszał prawa pracownicze i oświatowe kadry i dyrektora szkoły w Rogoźnicy – mówił poseł Abramowicz.

Powiadomił wtedy, że z PiS zostali wykluczeni także radni powiatu bialskiego Marek Uściński i Jerzy Panasiuk. Powodem miało być głosowanie za udzieleniem absolutorium staroście bialskiemu.

Jeszcze wcześniej z partii usunięto dyrektora szkoły w Rogoźnicy Andrzeja Małka, a zarzuty były podobne do tych stawianych Kapłanowi.

Wszyscy wymienieni odwołali się od decyzji Zarządu Okręgowego PiS, składając obszerne wyjaśnienia. Były one skuteczne. Piątego grudnia Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości uchyliła decyzje o wykluczeniu.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (11 grudnia 2013 15:11)
  MICHALUK I KAPŁAN JEDNYM WACKIEM ROBIENI W GMINIE JEST POTRZEBNY WÓJT KTÓRY ZADBA O O DOBRO WSPÓLNE A NIE JAK CI DWAJ O WŁASNE !!!!!
  autor: gość

  (11 grudnia 2013 10:36)
  FAKT
  Sami się chwalą ze Senator ich uratowal(Sami się demaskują ze nie było przesłanek merytorycznych) więc widac jak to dziala.Kasa rządzi swiatem i taki jest fakt.
  autor: KUMPEL

  (7 grudnia 2013 17:01)
  Dobrze piszę :] Zmienić radnych .
  autor: gość

  (6 grudnia 2013 23:36)
  Układy - układziki :(
  Cytuję Smoka Wawelskiego: "Za Wójta Michaluka ludzie tak nie cierpieli, więcej było zrobione w gminie niż za obecnego a ludzie częściej się uśmiechali niż dotychczas." Odp. Nie cierpieli radni z gminy i poplecznicy, ponieważ wraz z odejściem Michaluka urwało się koryto! Teraz za wszelką cenę chcą, aby wrócił stary układ i żyło się lepiej w gminie! - ale komu, to chyba wiadomo! :) mam nadzieję, że ludzie z gminy przemyślą sprawę, wyciągną wnioski i powiedzą przy wyborach tym "wspaniałym" radnym "serdeczne" Pa Pa! Dość kolesiostwa, nepotyzmu i żerowania na publicznych pieniądzach!!! Drodzy mieszkańcy gminy! Zostawcie wójta w spokoju, tylko przy najbliższych wyborach w 2014 wymieńcie radnych!!! Przekonacie się sami jak to poskutkuje i ożywi naszą gminę!!! P.S. Chciałbym zaznaczyć, iż nie reprezentuję żadnej opcji politycznej, a tym bardziej nie jestem za tym, co się dzieje u nas w kraju! Zarówno na poziomie rządowym i parlamentarnym, jak i samorządowym i lokalnym! Ta sama "koalicja" i zgnilizna!!!!! :(
  autor: Tutejszy i trochę myślący

  (6 grudnia 2013 22:23)
  Co dobrego zrobili radni PSL dla gminy W ciągu ostatnich trzech lat??????????????? Nic!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Brali tylko kasę za udział w sesjach rady gminy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  autor: gość

  (6 grudnia 2013 22:03)
  Prawdziwi złodzieje są w PSL i PO. Okradaja nas z ze składek emerytalnych!!!!!
  autor: gość

  (6 grudnia 2013 21:19)
  kapłan i koledzy
  kapłan i . panasiuk i tomasz gdaczynski to szajka budujoł altanki za 19 500 to złodzieje
  autor: olek

  (6 grudnia 2013 20:34)
  Nie idź nikt Cie nie zmusza ale jak przyjdzie naprawdę zima a z dróg gminnych zrobi się lodowisko jak w poprzednim roku to wtedy będziesz żałować.
  autor: Smok Wawelski

  (6 grudnia 2013 20:28)
  Ja tam Kapłana bronić nie zamierzam, niech sam to robi. Ale patrzec nie moge jak się radni z PSL wybielają. Przez trzy lata nie patrzyli na to co dobre dla gminy, tylko szukali sposobów aby wykonczyc Kapłana i dorwac sie znowu do władzy. Torpedowali wszystkie projekty wójta, nie patrząc czy dobre sa czy złe. ucinali na poczatku roku płace w budżecie aby potem na koniec roku robic wielki wielki raban że nauczycielom na pensje brakuje. Przez trzy lata gmina była areną walki PSL z wójtem z PIS. Dlatego jestem za bojkotem referendum i sam z rodziną nie pójde głosować! Poczekam rok do wyborów i wtedy wybiore najlepszego kandydata.
  autor: gość

  (6 grudnia 2013 20:11)
  Człowieku o czym Ty mówisz,stara władza. Za Wójta Michaluka ludzie tak nie cierpieli, więcej było zrobione w gminie niż za obecnego a ludzie częściej się uśmiechali niż dotychczas.Nie było tyle problemów związanymi z płacami. Takie pi3rdolenie. Idą święta,pomyślał włodarz gminy o ludziach. Jakich oszczędności szuka, niech utnie sobie z pensji i zobaczymy czy dobrze na tym wyjdzie i niech załata dziurę w budżecie gminy którą sam zrobił. Kolejarz szuka oszczędności i ucina etaty. Co ludzie mają teraz przed świętami robić z pensja, jak żyć. Pomyślał on o tym???????????????????????????????????!!!!
  autor: Smok Wawelski

  (6 grudnia 2013 16:35)
  .
  Nie wójt jest winien tylko radni! Kiedy to ludzie zrozumią? Przecież to oni głosują i to oni decydują czy dana inwestycja zostanie zrealizowana! Gadanie/pisanie, że wójt jest złym gospodarzem jest nieprawdą. Popatrzcie na to jak głosują radni na sesjach, przecież każdy może zajść i to zobaczyć na własne oczy. Radni, którzy robią wszystko aby wróciła stara, gorsza władza.
  autor: gość

  (6 grudnia 2013 12:24)
  ODP
  http://www.tygodnikpodlaski.pl/temat-tygodnia/4423-kamliwa-propaganda-w-przededniu-referendum- przeczytałem, dość ciekawy artykuł. Zastanawia mnie tylko po co komu to i na co potrzebne, chodzi o tą "altanę". Wójt broni się, sugerując się kosztami jakie poniosła gmina przy realizacji tego projektu, ale na zdrowy rozum. Projekt, planowanie inwestycji zakłada się na podstawie kosztorysu i efekt końcowy się liczy, a tu efektem końcowym jest "altanka" :). Po za tym tematem, zarzuca się poprzedniemu Wójtowi złą organizacje planowania inwestycji, ale cofając się w przeszłość to dzięki niemu w całej gminie podłączono nić wodociągu i jeśli dobrze pamiętam każdy na swojej posesji miał przyłącze, a jeśli się nie chciał zgodzić na przejście nitki wodociągowej przez jego posesje, po kosztach była przeprowadzana po drugiej stronie drogi. Najlepiej byłoby gdyby Pan Michaluk pozostawił obecnemu włodarzowi wszystkie projekty gotowe, wtedy ich realizacje i końcowa faza mogła by być przypisana jemu. Najlepiej nic nie robić i czerpać korzyści majątkowe, aby być wójtem trzeba być człowiekiem, ale żeby być człowiekiem to ludzi trzeba traktować jak równych sobie
  autor: gość

  (6 grudnia 2013 12:16)
  faryzeusze
  To między innymi przez Franciszka Stefaniuka i Stanisława Żmijana województwo Lubelskie i tak ubogie straci 14 milionów złotych.Ustawę o janosikowym bo o niej mowa przegłosowali w\w posłowie
  autor: gość

  (6 grudnia 2013 10:07)
  http://www.tygodnikpodlaski.pl/temat-tygodnia/4423-kamliwa-propaganda-w-przededniu-referendum
  autor: gość

  (6 grudnia 2013 07:43)
  W gminie nie trzeba partii tylko gospodarza.Kapłan nim nie jest , co widać.Politykiem i owszem.
  autor: mieszkaniec

  (5 grudnia 2013 23:36)
  A jak będzie rządzić inna partia to będzie lepiej?
  autor: gość

  (5 grudnia 2013 22:15)
  Jak idee praworządności wdraża PO i PSL widzimy na codzień w całej Polsce. I aż rzygać się chce od tego widoku!
  autor: gość

  (5 grudnia 2013 22:04)
  komentarz
  Partia, poglądy politycznie PiS. Jak sama nazwa mówi Prawo Sprawiedliwość i medialne deklaracje ideowe-wolni z wolnymi, równi z równymi. Postulaty mówią też o niesprawiedliwości w społeczeństwie, a jakie ma to odzwierciedlenie do sytuacji w Gminie Międzyrzec. Czym jest Prawo i Sprawiedliwość, samorządność i wspólnota? Dlaczego te idee nie są wdrażane w Gminie Międzyrzec, gmina to nie instytucja, to społeczeństwo, to człowiek! Jak będzie wyglądać życie w Polsce, w gminie skoro na najwyższy priorytet stawia się oszczędność, pieniądze i byt włodarzy. Bycie celebrytą, to bycie człowiekiem który robiąc ......, szum obok siebie nic po za nim nie robi! Taka ma wyglądać Polska?
  autor: Liba

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny