YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Karnawałowe spotkanie seniorów w Szóstce

27 stycznia 2015 23:04:25 | autor: Mariola Smal
W niedzielne popołudnie, 25 stycznia 2015 roku, w Domu Ludowym w Szóstce odbyło się Karnawałowe Spotkanie Seniorów. Uroczystość zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich w Szóstce.

Na uroczystości oprócz seniorów obecni byli: wójt gminy Drelów Piotr Kazimierski, radny z Szóstki - Jan Dąbrowski, ksiądz proboszcz Edward Konarski, ksiądz Paweł Wiatrak oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Drelowie Magdalena Pepa. Imprezę prowadziła Wiesława Zaremba – dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Drelowie.

Spotkanie było doskonałą okazją do międzypokoleniowej wymiany poglądów, obserwacji, doświadczeń a także do wspólnej zabawy. Seniorzy podziwiali odnowioną salę Domu Ludowego, która przypomniała im wspólne spotkania i biesiady. W ich pamięci ożyły wspomnienia i obrazy, które spotęgowane zostały występem Zespołu Śpiewaczego z Szóstki. Panie przy akompaniamencie akordeonu powitały wszystkich gości piosenkami specjalnie ułożonymi na tę okazję. Nie zabrakło także wiązanki starych ludowych pieśni, tak dobrze znanych starszemu pokoleniu oraz wspólnej biesiady. O stronę kulinarną spotkania zadbały najmłodsze członkinie Koła Gospodyń z Szóstki.

Ważnym punktem uroczystości były wyrazy uznania dla czytelników seniorów. Filia GBP w Szóstce postanowiła uhonorować swoich najstarszych czytelników dyplomami oraz nagrodami książkowymi w postaci publikacji regionalnych. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Bogusława Olesiejuk, Stanisława Kubik, Halina Wachowiec, Marianna Kalinka, Aleksandra Sobieszuk, Marianna Sobieszuk, Jan Nitycz i Marian Kośmider. Na podkreślenie zasługuje fakt, że najstarsza wyróżniona czytelniczka ukończyła 99 lat i dalej jest aktywnym czytelnikiem biblioteki w Szóstce.

Wielką niespodziankę sprawił seniorom Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Drelowiacy”, który swoim występem taneczno–wokalnym uświetnił niedzielną uroczystość. Ponadto wspólne "sto lat" oraz pyszny tort sprawiły, że obecni na sali seniorzy poczuli się docenieni i utwierdzeni w przekonaniu, że wkład ich pokolenia w rozwój lokalnej społeczności nie poszedł na marne, lecz będzie ceniony i rozwijany przez przyszłe pokolenia.

Foto: Gminna Biblioteka Publiczna i Gminne Centrum Kultury w Drelowie


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male