Filmiki są dostępne aż w pięciu wersjach językowych: polskim, rosyjskim, ukraińskim, litewskim i angielskim. Zrealizowano je w ramach projektu „Młodzieżowy produkt turystyczny kluczem do rozwoju marki Międzyrzec Podlaski”, na który pozyskano podobno blisko 500 tys. zł.
Z urzędniczej nowomowy wynika, że władze miasta wymyśliły imprezę o nazwie Międzyrzeckie Igrzyska Młodzieżowe i teraz ją lansują, m.in. przy pomocy klipu „Wskocz po przygodę”.
O Igrzyskach można wyczytać, że ma to być: "Wielodniowa impreza interdyscyplinarna kultywująca powrót do pierwotnej idei igrzysk, opartej nie tylko na rywalizacji sportowej, ale też wiedzowej i kulturalnej".
Pół miliona złotych ma być przeznaczone na opracowanie koncepcji Igrzysk, znalezienie inwestorów, którzy je zorganizują i rozpropagują oraz promocję imprezy (ma być nawet aplikacja mobilna na smartfony). Zarobią wykonawcy materiałów promocyjnych, bo będą oczywiście nowe foldery i album oraz kubki, smycze i długopisy.
Przy tej okazji, warto zadać pytanie o skuteczność działań promocyjnych władz miasta w okresie ostatnich czterech lat, a w zasadzie nawet ośmiu. Minęły już trzy lata od premiery słynnego, prawie 17-minutowego filmu promującego Międzyrzec, w którym o atrakcyjności naszego miasta zapewniali m.in. Ewa Kozłowska, Zbigniew Bernat, Andrzej Szczerbicki oraz Artur Grzyb. Czy ktoś to "kupił"? Na stoku narciarskim i terenach inwestycyjnych przy ulicy Brzeskiej tego nie widać.
Dwa lata minęły od uroczystego przecięcia wstęgi na terenach inwestycyjnych przy ul. Brzeskiej. Inwestycja ma służyć rozwojowi przedsiębiorstw (zwłaszcza małych i średnich) prowadzących działalność w zakresie nowoczesnych usług. Preferowane mają być przedsiębiorstwa z sektora nowoczesnych technologii IT, przemysłu samochodowego, usług telekomunikacyjnych i teleinformatycznych. Teren obejmuje obszar 7,2 ha. Jego uzbrojenie kosztowało ponad 11 milionów złotych. Podobno ktoś chciał tam kupić działkę, może nawet kupił... Na chwilę obecną po pustym polu hula wiatr.
W ostatnich dniach w Łukowie otwarto podstrefę ekonomiczną, należącą do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Uzbrojono obszar 13 hektarów za 3,5 miliona złotych, z czego 2,3 miliona pochodziło z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Na wschód od Wisły powstaje coraz więcej stref i podstref ekonomicznych. Niektórzy przygotowują nawet parki technologiczne. Niestety, firma będąca właścicielem Biedronki woli wybudować magazyny w Lubartowie, a nie w Międzyrzecu. Mars Polska woli Sochaczew. W sumie po co daleko sięgać. W Radzyniu Podlaskim w ciągu dwóch lat ma powstać hala produkcyjna, w której pracę znajdzie nawet 300 osób.
«Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»
Copyright 2020 © Międzyrzec.info
Lokalny portal informacyjny