YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Kobiety z powiatu wspólnie świętowały

14 marca 2020 19:37:55 | autor: Justyna Madan
Już po raz jedenasty kobiety z powiatu spotkały się podczas Sejmiku Kobiet, który już tradycyjnie odbył się we wtorek, 10 marca w sali widowiskowo-konferencyjnej BCK w Białej Podlaskiej. Na uczestniczki, jak i uczestników, czekało wiele atrakcji ale i wykładów poruszających ważne tematy.

XI Sejmik Kobiet powiatu bialskiego (fot. Powiat Bialski)

Po powitaniu obecnych przez starostę bialskiego Mariusza Filipiuka na scenie wystąpił Janusz Pruniewicz ze Sławatycz. W programie znalazł się również występ zespołu "Leśne Echo" z Zaścianek i pokaz przygotowany przez dzieci i młodzież ze Stowarzyszenia Gimnstyki Artystycznej z Białej Podlaskiej.

Co roku ważnym punktem wydarzenia są wykłady poruszające różnorodne, ważne tematy. W tym roku panie poza rozmowami o pielęgnacji włosów wysłuchały także wykładów „Zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży” – dr n.med. Agaty Makarewicz oraz - „Zagrożenia w codziennym życiu konsumenta” – Ewy Tymoszuk Powiatowego Rzecznika Konsumentów.

- Chciałabym paniom przekazać dawkę aktualnych zagrożeń. Nie ze świata ale tutaj z naszego regionu. Niestety dalej najbardziej palącym problemem są nieuczciwi sprzedawcy,którzy przychodzą do domu. Od mniej więcej wakacji zeszłego roku trwa walka z jednym z takich sprzedawców - ostrzegała uczestniczki wykładu Ewa Tymoszuk, powiatowy rzecznik konsumentów. Opowiedziała ze szczegółami czego się wystrzegać i jak wygląda wizyta nieuczciwego sprzedawcy. - Pamiętajmy o podstawowych zasadach. Przeczytaj dokumenty do podpisu, czy faktycznie na umowie, jest tyle ile obiecywano. Nie ulegaj presji czasu, bądź czujna. Pamiętaj o możliwości odstąpienia od takiej umowy w terminie 14 dni od dnia złożenia podpisu na tym dokumencie, składając odpowiednie pismo do sprzedawcy.

W wydarzeniu wzięło udział około 300 kobiet z powiatu bialskiego, wśród nich znalazły się przedstawicielki instytucji kulturalnych, panie z Kół Gospodyń Wiejskich, artystki i pracownice urzędowe. Wśród atrakcji nie zabrakło stoisk z rękodziełem, kosmetykami i biżuterią.
 


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male