YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Kolędowali w Maniach

14 stycznia 2014 22:44:33 | autor: red.
Osiemnaście zespołów ludowych wystąpiło w VIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w kościele MBNP w Maniach.

Imprezę zorganizował zespół Jutrzenka, Proboszcz parafii pw. MBNP w Maniach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu.

Przez prawie cztery godziny w wypełnionym po brzegi maniowskim kościele rozbrzmiewały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Uczestnicy przeglądu podzielili się opłatkiem. Mogli także skorzystać z przygotowanego dla nich poczęstunku.

- Przegląd był okazją do kultywowania tradycji kolędowania oraz integracji społeczności lokalnej – podkreśla Adam Góral, dyrektor GOK. - Popołudnie spędzone z zespołami ludowymi przyniosło uczestnikom wiele pozytywnych wrażeń, dlatego już dzisiaj zapraszamy za rok na kolejną edycję imprezy - dodaje.

W przeglądzie wystąpiły: Marzenie z kapelą z Krzewicy, Ale Baby z kapelą z Berezy, Przyjaciele z Berezy, Nadzieja z Mań, Sami Swoi z Tłuśćca, Echo z Przychód, Leśne Echo z Zaścianek, Jutrzenka z kapelą z Rogoźnicy, dziecięcy zespół Hreczka z Zaścianek, Schola Miriada z Mań, Chór „Wiarus” kierowany przez Janusza Sawczuka, Jarzębina z Zabłocia, Melodia z Domaszewnicy, Świderzanki ze Świderek, Tęcza z Brzozowicy Małej, Podlasianki z Rokitna, Macierz z Ortela Królewskiego, Na swojską nutę z Zahorowa, Zielawa z Kożanówki oraz Jagódki.


VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek (Manie)


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male