Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
6.8°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Kosztowny błąd

9 maja 2022 09:32 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska

Mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego straciła kilka tysięcy złotych wystawiając do sprzedaży drewno na jednym z portali internetowych. Kobieta otrzymała link do strony łudząco przypominającej stronę firmy kurierskiej. Tam oszuści uzyskali dostęp do jej konta.

Do międzyrzeckiego komisariatu zgłosiła się mieszkanka miasta, która podczas sprzedaży internetowej padła ofiarą oszustów. Na jednym z portali kobieta wystawiła ogłoszenie o sprzedaży drewna. Początkowo telefonicznie skontaktowała się z nią osoba rzekomo zainteresowana zakupem. Po uzgodnieniu szczegółów pokrzywdzona otrzymała link, który prowadził do strony łudząco przypominającej stronę internetową firmy kurierskiej. Aktualizacja i zalogowanie się na własne konto bankowe umożliwiło oszustowi wypłatę gotówki z konta pokrzywdzonej. Łupem sprawcy padła równowartość ponad 4 tysięcy złotych.

Apelujemy o ostrożność w Internecie. Ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line uchronią nas przed utratą pieniędzy. Pamiętajmy, linki wysyłane przez oszustów są łudząco podobne do prawdziwych stron. Nie powinniśmy także podawać danych dotyczących haseł do karty, kodów i loginu do bankowości internetowej. Oszust posiadając je może pozbawić nas wszystkich środków finansowych – przypomina kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla.

REKLAMA

Policjanci radzą, aby dokładnie zapoznać się z regulaminem portalu, na którym umieszczamy ofertę. Są tam informacje między innymi na temat form zapłaty za towar. Jeżeli osoba zainteresowana kupnem towaru będzie żądała innych danych niż te, o których pisze regulamin, to nie przekazujmy ich, bo prawdopodobnie jest to oszustwo.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (10 maja 2022 15:26)
  Księża powiadasz ??? To najlepsza milicja będzie. Wyspowiadali wszystkich w okolicy to wiedzą kto czym pachnie.
  autor: gość

  (10 maja 2022 10:40)
  Hał, hał
  Międzyrzecka milicja zbyt nieudolna...zbyt duże wyzwanie dla krawężników i dochodzeniówki, których szeregi zasilają księża itp. Ostatnio zostałem oszukany na ponad 10tyś. Milicja mnie przyjęła zgłoszenia, gdy dostali zadanie od radzyńskiej prokuratury, śledztwo zostało umorzone z powodu braku wykrycia sprawcy.
  autor: Czyrtelnik

  (9 maja 2022 14:12)
  I dlatego lepiej unikać takich zakupów....
  autor: Dobra rada

  (9 maja 2022 13:17)
  Ahahahah dokładnie !!!!!!! Mają rozmach
  autor: Śmiechu warte

  (9 maja 2022 12:05)
  Jak nasza policja się za to bierze to drżyjcie złodzieje !!!!
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny