YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Kradli w trzech gminach

23 kwietnia 2021 10:23:08 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Policjanci ustalili sprawców kradzieży osobowego forda na terenie gminy Biała Podlaska. Okazało się, że odpowiada za to doskonale znana złodziejska szajka, którą tworzyło dwoje mieszkańców gminy Międzyrzec Podlaski i ich kompan z gminy Komarówka Podlaska.

fot. KMP Biała Podlaska

Opisywaliśmy już „działalność” tych osób na terenie gminy Komarówka Podlaska oraz gminy Międzyrzec Podlaski. Teraz do listy przestępstw, o które są podejrzani, bialscy policjanci dopisali kolejne.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili, że w  pierwszej połowie kwietnia bieżącego roku na terenie gminy Biała Podlaska doszło do kradzieży osobowego forda. Podczas kontaktu z pokrzywdzonym potwierdzili posiadane informacje. Z ustaleń policjantów wynikało, że auto z uwagi na awarię zostało zaparkowane w rejonie drogi krajowej w miejscowości Swory.

W trakcie wspólnych działań prowadzonych z kryminalnymi międzyrzeckiego komisariatu,  ustalono personalia osób podejrzewanych o udział w sprawie. Okazało się że są to 27-letnia kobieta i 32-letni mężczyzna z gminy Międzyrzec Podlaski oraz 22-latek z gminy Komarówka Podlaska.

Podczas przeszukania garażu na jednej z posesji w gminie Międzyrzec Podlaski policjanci ujawnili elementy auta, które zostało już zdemontowane. Z informacji mundurowych wynika, że sprawcy początkowo włamali się do forda i ukradli z niego akumulator. Następnego dnia jednak wrócili i zabrali cały samochód.

Funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie złodziejskiej szajki. Wymienione osoby są również podejrzane o szereg włamań do zbiorników paliwa oraz kradzieże wyposażenia zaparkowanych pojazdów. Do tych zdarzeń dochodziło w pierwszej połowie kwietnia na terenie gminy Biała Podlaska. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 12,5 tysiąca złotych.

„27-latka oraz jej  22-letni znajomy zostali zatrzymani do wyjaśnienia i usłyszeli zarzuty. 32-latek zarzuty usłyszy w areszcie, gdzie obecnie przebywa. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań” – poinformowała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik bialskiej Komendy Miejskiej Policji.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male