Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
21.3°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Krzna szuka miejsca na duże boisko

25 sierpnia 2023 16:52 | autor: Anna Ostapiuk
Boisko GLKS Krzna Rzeczyca (Międzyrzec Info)

GLKS Krzna Rzeczyca, chcąc się rozwijać i awansować, potrzebuje większego boiska. To, na którym gra, pozwala na użytkowanie warunkowe. Klub szuka działki, na której może powstać pełnowymiarowy obiekt sportowy.

Aby boisko spełniało wymagane standardy gabarytowe, dużo wyższe niż obecne 46 na 90 metrów murawy, klub poszukuje działki o powierzchni 1,5 - 2 ha. Chce grać nadal u siebie, więc najlepiej, gdyby ta działka znajdowała się w Rzeczycy.

- Większość z państwa wie, że nasze obecne boisko jest zbyt małe, aby Drużyna Seniorów mogła awansować wyżej i już teraz rozgrywamy mecze u siebie warunkowo. Obecne boisko posłuży drużynom młodzieżowym, uczniom szkoły, przedszkola i mieszkańcom.Nie chcemy rozgrywać meczy w innej miejscowości! Tu jest nasz dom! - taki apel piłkarze Krzny zamieścili w mediach społecznościowych.

O zakup działki pod budowę boiska radny Łukasz Łosicki, prezes GLKS Krzna Rzeczyca, wnioskował do rady gminy Międzyrzec Podlaski podczas sesji już w marcu br. - Chcemy awansować do klasy wyżej. Mamy bardzo dużą szansę w tym roku to zrobić, a niestety nie mamy zaplecza. Boisko, które mamy oczywiście jest super przygotowane, mamy nową murawę, oświetlenie. Pewnie część z was powie, że mamy oświetlenie, mamy nawadnianie, czego chcecie więcej? Przestrzeni chcemy więcej. Dlaczego? Bo jesteśmy na boisku szkolnym, gdzie jest bardzo ciasno. Gramy warunkowo, więc nie mamy możliwości rozwoju, cały czas na warunku, czyli BOZPN nam daje warunek do grania, bo nie spełniamy norm - mówił wówczas Łukasz Łosicki kierując swoje słowa do kolegów radnych. Wyjaśnił, że obecne boisko przy Szkole Podstawowej w Rzeczycy, z którego klub korzysta na co dzień, posiada murawę o wielkości 46 na 90 metrów, natomiast takie, które pozwoli drużynie myśleć o awansie z klasy A, winno mieć minimalne wymiary 55 na 100 metrów i posiadać odpowiednie zaplecze.

Więcej o wniosku radnego Łukasza Łosickiego ⇒ Nowe boisko z pożytkiem dla całej gminy

Osoby zainteresowane mogą nawiązać kontakt z klubem dzwoniąc na numer tel. 888 842 816. Strona klubuGLKS Krzna Rzeczyca .Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (27 sierpnia 2023 18:54)
  Radnyklubu
  Prezes na Balladyny może wybudować i zatrudnić wice prezesa do klubu ekstraligi
  autor: Radnyklubu

  (27 sierpnia 2023 07:47)
  Proszę brać przykład z pani Joanny Wójcik i jej męża. To są prawdziwi pasjonaci sportu. Z własnych środków, wybudowali piękny obiekt sportowy w Szachach. A nie są przecież, umocowani w gminie i zależni od wójta. Oboje powinni być wyróżnieni, za działalność charytatywną w dziedzinie sportu. I to najwyższymi laurami.
  autor: Gość

  (26 sierpnia 2023 18:24)
  xyz
  Z taką grą jak grają to nie ma co szukać nowego boiska. Wystarczy im stare przy szkole
  autor: gość

  (26 sierpnia 2023 09:27)
  MI nagłaśnia, bo zapewne gmina nie ma, natomiast może jakiś rolnik, który ma na zbyciu w odpowiednim miejscu przeczyta. Zapewne jesteś PO leming , każdy inny to rozumie.
  autor: gość

  (25 sierpnia 2023 22:12)
  Ale kogo to interesuje. Ktoś ma interes, żeby pisać takie bzdury. Wiadomo kto. Bo co gmina nie ma działki. Nie kompromitujcie się.
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny