Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
21.3°C
Kontakt
gmina Drelów

KS Drelów = pasja i wielkie marzenia

14 września 2023 22:00 | autor: Anna Ostapiuk
Drużyna seniorów KS Drelów podczas pierwszego meczu ligowego (fot. KS Drelów)

KS Drelów został powołany do życia w grudniu ubiegłego roku, a już dziś można śmiało stwierdzić, że był to strzał w dziesiątkę. Oferta sportowa, z której inicjatywą wystąpiła Joanna Wójcik z Zahajek, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i młodzieży oraz dorosłych. Obecnie klub ma pod swoimi skrzydłami już blisko 130 pasjonatów piłki nożnej w różnym wieku, którzy trenują na własnym pełnowymiarowym boisku w Szachach. Co więcej, goszczą u siebie znakomitych gości, wśród których można wymienić m.in. drużyny Wieczysta Kraków i Unia Tarnów, a także lokalne kluby z Międzyrzeca i Białej Podlaskiej. KS Drelów ma ambitne plany na awans do A klasy, trwają więc intensywne treningi, sparingi i mecze, również zwycięskie!

Klub Sportowy Drelów powstał oficjalnie w dniu 6 grudnia 2022 r. podczas zebrania założycielskiego, na którym powołano zarząd w składzie: Joanna Wójcik - prezes, Michał Olesiejuk - wiceprezes, Małgorzata Krupska - skarbnik, Marcin Nowosz - członek zarządu i Igor Skraburski - członek zarządu. Wybrano również skład komisji rewizyjnej: Marzena Nikończuk - przewodnicząca oraz członkowie Łukasz Kosiura i Piotr Szabaciuk.

Inicjatorką powstania klubu na terenie gminy Drelów była właścicielka firmy Pesan w Zahajkach. - Zauważamy duże zainteresowanie powstaniem drużyny seniorskiej piłki nożnej na terenie gminy. Postanowiliśmy więc od września 2023 r. stworzyć taką drużynę, która w sezonie 2023/2024 zostanie zgłoszona do Lubelskiego Związku Piłki Nożnej oddział Biała Podlaska i będzie mogła uczestniczyć w rozgrywkach ligowych w klasie B - mówiła wówczas o swoim pomyśle i planach Joanna Wójcik .


Zarząd i komisja rewizyjna KS Drelów

Więcej o samym powstaniu klubu można przeczytać tutaj ⇒ W Drelowie powstał nowy klub sportowy

Pierwsze treningi

Już w lutym br. klub rozpoczął treningi piłkarskie dla dzieci oraz seniorów. Pierwszy dziecięcy trening pod okiem trenera Piotra Wojtczuka odbył się 2 lutego, a frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania jego organizatorów. W grupie młodszej było prawie 30 dzieci, w grupie starszej 19 chłopców. - Dzięki życzliwości dyrektora szkoły w Drelowie Grzegorza Michalczuka zawodnicy mogli trenować na sali gimnastycznej. Od lutego dzieci trenują systematycznie - wspomina Joanna Wójcik.

Drużyna seniorów pierwszy trening miała 3 lutego, zjawiło się na nim ponad 30 miłośników piłki nożnej. Trenerem został Kamil Korniluk i pod jego wodzą klub we wrześniu przystąpił do rozgrywek w B Klasie Lubelskiego Związku piłki Nożnej. Zanim to nastąpiło drużyna KS Drelów brała udział w licznych turniejach charytatywnych, memoriałach i sparingach. Pierwszym z nich był rozegrany 5 lutego III Memoriał im. Janusza Daniluka i Artura Osypiuka w Białej Podlaskiej. Pierwszy sparing natomiast odbył się 19 marca na boisku w Szachach, wówczas wygrali goście - Twierdza Kobylany. - Od tamtej pory zespół ciężko trenował nad formą, by pierwszy historyczny mecz ligowy wygrać wynikiem 4:0. Dzięki temu 3 punkty zostały w Drelowie. Rywalem był GLKS Unia II Żabików, pierwszą bramkę dla KS Drelów strzelił Krzysztof Kondraciuk, a pierwszą żółtą kartką ukarany przez sędziego został Konrad Śledzik - przybliża szczegóły rozgrywek prezes klubu.

KS Drelów – dziś

Obecnie, we wrześniu, pod okiem czterech trenerów szkoli się ponad 80 dzieci. Do rywalizacji w ramach Ligi Lubelskiego Związku Piłki Nożnej oddział Biała Podlaska przystąpiły dzieci z roczników 2013, 2014 i 2015.


II Memoriał im. Tadeusza Dołęgi MOSiR CUP w Piłce Nożnej - KS Drelów I miejsce w grupie

Klub gra swoje mecze ligowe. - Drużyna dzieci robi ogromne postępy i z meczu na mecz gra coraz lepszą piłkę. Młodym zawodnikom sprawia to ogromną radość - podkresla Joanna Wójcik. Dzieci z grup „nieligowych” pod okiem swoich trenerów trenują i grają sparingi z zaprzyjaźnionymi drużynami, zarówno w Szachach, jak i Międzyrzecu oraz Białej Podlaskiej. Koszulki zawodnikom ufundowała Firma Wipasz, dzięki temu każde dziecko dostało własną z nazwiskiem i herbem klubu na piersi.

- W planach jest objęcie patronatem drużyn dziecięcych przez PHU Pawlica. Wsparcie tego kluczowego sponsora pozwoli na utrzymanie wysokiego poziomu szkolenia i bezpłatny udział dzieci w treningach. To nieoceniona pomoc dla KS Drelów. Wszyscy zawodnicy zostali objęci ubezpieczeniem zgodnie z wytycznymi PZPN – wyjaśnia.


Pierwszy turniej ligowy w Radzyniu Podlaskim

Drużna seniorów to aż 43 zawodników uprawnionych do gry oraz kilku grających rekreacyjnie. Trenują dwa razy w tygodniu i marzą o awansie do A Klasy. Atmosfera w drużynie i zaangażowanie to główny atut klubu, a na treningach zawsze jest wysoka frekwencja. Kierownikiem jest Marcin Nowosz.


Drużyna seniorów KS Drelów podczas pierwszego meczu ligowego

Boisko PESAN w Szachach

Nieocenionym wsparciem dla KS Drelów jest firma Pesan z Zahajek, której właścicielami są Joanna i Łukasz Wójci k. Na początku drelowskiej przygody z piłką firma dokonała wpłaty 20.000 zł jako kapitał początkowy nowo utworzonego stowarzyszenia, co m.in. pozwoliło prężnie rozwinąć działalność klubu. Co ważne, właściciele firmy Pesan wybudowali boisko główne w Szachach o wymiarach 102 x 68 m oraz treningowe 45 x 60 m i na co dzień dbają o stałe utrzymanie murawy w jak najlepszej kondycji.


Boisko Pesan w Szachach - KS Drelów

Obiekt sportowy posiada również infrastrukturę towarzyszącą: dwie szatnie z łazienkami i prysznicami, szatnię sędziów z łazienkami, magazyn sprzętu sportowego oraz magazyn sprzętu do pielęgnacji murawy i nawozów. Na ukończeniu są obecnie prace przy doposażeniu boiska treningowego piłkochwytem, trwa także budowa dodatkowego bocznego piłkochwytu o długości 140 m przy boisku głównym.

Murawa boiska w Szachach jest znana nie tylko w najbliższej okolicy. Trenowali tam oraz odbywali swoje sparingi zawodnicy różnych klubów. Systematycznie trenuje tam trzecioligowe Podlasie Biała Podlaska.


MKS Podlasie podczas treningu na boisku Pesan w Szachach

Poza tym Szachy odwiedzili zawodnicy Unii Tarnów, Wilgi Garwolin, UKS i Huragan Międzyrzec Podlaski oraz inni. Wisienką na torcie był trening Wieczystej Kraków z wieloma sławnymi zawodnikami piłki nożnej, w tym byłymi reprezentantami Kadry Narodowej, którzy gościli w Szachach 9 września przed wieczornym meczem z MKS Podlasie Biała Podlaska. Młodzi fani z KS Drelów szczególnie gorąco powitali Jacka Góralskiego.


KS Wieczysta Kraków podczas treningu na boisku Pesan w Szachach


Prezes KS Drelów Joanna Wójcik z zawodnikami KS Wieczysta Kraków podczas treningu na boisku Pesan w Szachach

Plany i marzenia

Plany i wizja klubu od początku były ambitne. Większość z nich już udało się zrealizować. Dzięki głównemu sponsorowi - Firmie Pesan - zawodnikom nie brakuje podstawowego sprzętu i odzieży treningowej. Udało się pozyskać dotację w wysokości 5.500zł z Aktywnej Lubelszczyzny na szkolenie zawodników przed sezonem 2023/2024. Powstały grupy młodzieżowe i seniorska. Jest piękna murawa boiska głównego, w tym roku powstało oświetlone boisko treningowe. Powstał projekt oraz uzyskano pozwolenie na zadaszone trybuny, które są pierwsze w kolejce przyszłych inwestycji.

Joanna Wójcik marzyła o bezpiecznym placu zabaw i to udało się zrealizować. Mamy z młodszym rodzeństwem zawodników mają swoje miejsce do zabawy. Jest też wiatka (altana) rekreacyjna, jest gdzie spokojnie odpocząć, wypić kawę, porozmawiać.

Rozpoczęto już budowę elektronicznej, zewnętrznej tablicy wyników, niebawem kibice będą mogli na niej śledzić wynik spotkań i czas. Wójcikowie marzą o powiększeniu i utwardzeniu parkingu, ponieważ na meczach jest zawsze wielu kibiców, nie tylko tych z gminy Drelów. - Zdarza się, że auta gości stoją wzdłuż całej dojazdowej ulicy do boiska, bo parking, mimo że jest duży, nie jest w stanie pomieścić wszystkich samochodów. Praca, marzenia i wspólne działanie... To nie może się nie udać. KS Drelów skupia ludzi pełnych pasji i serca do piłki - zaznacza prezes klubu.

A jeszcze kilka lat temu plac, na którym obecnie tętni życie piłkarskie wyglądał tak...

Jesteśmy otwarci na nowych członków

Do już prężnie działającego KS Drelów mogą dołączyć zarówno ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z piłką nożną lub w innych dyscyplinach sportu, jak również ci, którzy już trenowali w innych klubach. Z oferty mogą korzystać nie tylko mieszkańcy gminy Drelów, ale również spoza jej granic. Rekrutacja do drużyn dziecięcych trwa cały czas.

Klub liczy na wsparcie sponsorów i instytucji. W pierwszym roku działalności poniósł duże wydatki na rejestrację i ubezpieczenie zawodników. Również opłaty do Związku Piłki Nożnej były dużym obciążeniem, do tego dochodzą koszty badań lekarskich zawodników. - Chcąc się rozwijać musimy inwestować w sprzęt i zaplecze. Musimy być atrakcyjni dla dzieci i młodzieży w świecie telefonów i komputerów. A tylko przez zatrudnianie najlepszych trenerów, bogate zaplecze sprzętowe może tak być. Zarząd chce, by oferta zajęć była szeroka i atrakcyjna. Dlatego we wrześniu 2023 r. nad treningami i wyszkoleniem ponad 130 zawodników pracuje aż pięcioosobowy sztab szkoleniowy – podkreśla prezes Joanna Wójcik.

Wszystkich zainteresowanych wsparciem klubu zapraszamy do kontaktu. Klub posiada analizę prawną dotyczącą sponsoringu w sporcie i podpowie, jakie rozwiązania pomocy wybrać najkorzystniej.

Stowarzyszenie Klub Sportowy Drelów
Zahajki 40, 21-570 Drelów
NIP: 5372671354  REGON: 523918115
KRS: 0001008207  tel. 508-345-426
e-mail: ks@drelow.pl   www.ksdrelow.pl
Konto: 47 8039 0006 0010 0100 3541 0001

Wszystkie zdjęcia wykorzystane w artykule należą do KS Drelów i zostały wykorzystane za zgodą prezes Joanny Wójcik.
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny