YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Malują wnętrze świątyni

8 czerwca 2021 12:25:21 | autor: Anna Ostapiuk
Trwa remont drelowskiej świątyni wsparty dotacją z funduszy zewnętrznych. Obecnie odbywa się malowanie ścian wewnętrznych, następnie zostanie położona marmurowa posadzka, pod którą zainstalowano ogrzewanie podłogowe. Kolejnym etapem będzie odnawianie i wyzłacanie ołtarzy.

Trwa remont świątyni w Drelowie (fot. Parafia Drelów)

Od 6 kwietnia trwa realizacja projektu związanego z remontem i pracami konserwatorskimi w kościele parafialnym w Drelowie. Dotychczas założono gazowe ogrzewanie podłogowe, osuszono i wyremontowano ściany świątyni, położono przewody elektryczne i nowe przewody do nagłośnienia wewnętrznego i zewnętrznego, wybudowano także kotłownię na piec gazowy. Obecnie trwa malowanie ścian wewnętrznych. Po zakończeniu prac malarskich rozpocznie się układanie nowej marmurowej posadzki.

Przewidywany termin rozpoczęcia prac konserwatorskich przypada na 20 czerwca, wtedy też zostaną odnowione i wyzłocone ołtarze. Środki na ten cel pochodzą z dotacji i wkładu własnego (więcej ⇒ Trwa remont świątyni). Projekt dotowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego zakłada wymianę posadzki, remont tynków w dolnej części ścian prezbiterium i nawy, malowanie wnętrz oraz prace konserwatorskie obejmujące ołtarze i chrzcielnicę.

Remont świątyni wymusza jednakże wykonanie dodatkowych prac takich jak: odnowienie żyrandoli i kinkietów do oświetlenia, wykonanie nowego ołtarza i ambony z marmuru, założenie nowego nagłośnienia, zakup wzmacniacza, nowych mikrofonów i głośników, odnowienie wszystkich ławek oraz schodów na chór i nad zakrystią, odnowienie podłogi w sali nad zakrystią, wykonanie nowych drzwi, konfesjonału i szafy do zakrystii dla ministrantów.

Wymienionych prac nie pokrywa dotacja i dotychczasowe środki własne parafii, dlatego też można osobiście dokonać wsparcia finansowego (więcej ⇒ Rozpoczęcie remontu...).

_________________________________
Źródło (fotografia i tekst): Parafia Drelów

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male