YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Międzypokoleniowa ludowa nuta

27 listopada 2019 20:01:27 | autor: Anna Ostapiuk
W V Gminnym Konkursie Piosenki Ludowej zwyciężył Zespół Ludowy „Sami Swoi” z Tłuśćca, uhonorowany pierwszym miejscem za poszanowanie tradycji i jej prawdziwie ludowe brzmienie.

Zespół Ludowy "Sami Swoi" z Tłuśćca, zwycięzca V Gminnego Konkursu Piosenki Ludowej w Wysokim, 2019 r.

W konkursie popularyzującym twórczość artystyczną inspirowaną ludową spuścizną międzypokoleniową, który odbył się 24 listopada w Wysokim (gm. Międzyrzec Podlaski), decyzją komisji konkursowej laur zwycięstwa przyznano Zespołowi Ludowemu „Sami Swoi” z Tłuśćca, działającemu nieprzerwanie od 2010 r.

II miejsce zajął Zespół Ludowy „Echo” z Przychód, III miejsce przyznano natomiast Zespołowi Śpiewaczemu „Ale Baby” z Kapelą z Berezy. Wyróżniono również Zespoły Ludowe „Leśne Echo” z Zaścianek i „Jutrzenka” z Kapelą Retro z Rogoźnicy.

Nagrodzonym zespołom wójt Krzysztof Adamowicz podziękował za przyciąganie dzieci i wspólne tworzenie i przekazywanie kultury ludowej – Warto sięgać do tradycji i tworzyć taki pas transmisji swojej pasji i miłości do dźwięków ludowych – podkreślił włodarz gminy.
Bardzo zachęcam do tego, by sięgać do jak najstarszych melodii, rozmawiać z najstarszymi mieszkańcami swojego regionu i okolicy i starać się pozyskiwać od nich te pieśni – apelowała etnomuzykolog Angelika Magier, członkini komisji konkursowej, instruktor Gminnego Centrum Kultury w Drelowie.

Po części konkursowej wystąpiły dzieci z zespołu „Hreczka” z Zaścianek, młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy oraz Kapela „Retro”

REKLAMA
reklama


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male