YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Mistrzowie wiedzy z różnych dziedzin ekonomicznych wyłonieni

7 czerwca 2021 15:43:46 | autor: Justyna Madan
Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim zorganizował Wielki Konkurs Wiedzy Ekonomicznej, który trwał od 13 do 19 maja. Wzięli w nim udział uczniowie klas ósmych szkół podstawowych z Międzyrzeca Podlaskiego oraz uczniowie ZSE. Popisali się ponadprzeciętną wiedzą.

Wielki Konkurs Ekonomiczny ZSE (fot. www.fotomj.pl)

Konkurs miał zasięg lokalny. Został ogłoszony na stronie szkoły ZSE oraz Facebooku, a do szkół podstawowych z Międzyrzeca i okolic wysłano zaproszenia z plakatem i szczegółami wydarzenia.

- Uczestnicy  konkursu mieli za zadanie rozwiązać test  on-line zamieszczony na stronie internetowej szkoły z różnych dziedzin wiedzy ekonomicznej: ekonomii, reklamy, logistyki, spedycji, handlu i rachunkowości. Autorami pytań  konkursowych byli nauczyciele przedmiotów zawodowych z dziedziny ekonomii. Celem konkursu było propagowanie wiedzy i umiejętności związanych z ekonomią wśród młodych ludzi w środowisku lokalnym - wyjaśnia Elżbieta Pieńko, nauczycielka w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej.

Znajomość podstawowych praw ekonomii w występujących w gospodarce jest przydatna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Konkurs cieszył się dużą popularnością, szczególnie w dziedzinie ekonomii. - Pomimo dużej różnorodności zagadnień wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dobrą znajomością   problematyki ekonomicznej uzyskując znakomite wyniki - dodaje Elżbieta Pieńko.

Komisja Konkursowa oceniała nie tylko wyniki, ale również zaangażowanie uczestników. Zwycięzcy Wielkiego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej otrzymali w nagrodę tablety. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie otrzymali upominki i dyplomy.

Zwycięzcami konkursu zostali:
Kamil Pulik  ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim
Karolina Osak z Zespołu Szkół Ekonomicznych – klasa 2 technik logistyk
Weronika Makaruk z Zespołu Szkół Ekonomicznych – klasa 2 technik ekonomista.
Uroczyste zakończenie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 2 czerwca w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim.- Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie  i życzymy sukcesów w zdobywaniu i pogłębianiu wiedzy z zakresu ekonomii i dziedzin pokrewnych. Konkurs Wiedzy Ekonomicznej jest  nie tylko okazją dla uczniów do zdobycia wiedzy z zakresu ekonomii. To także  przygoda, motywacja do dalszej pracy, rozwijania zainteresowań a często także przepustka do kariery - podsumowuje Elżbieta Pieńko.

 


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male