Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
15.6°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Na Łukowskiej będzie drożej, a na Kościuszki taniej

5 sierpnia 2022 09:25 | autor: redakcja

Na sesji rady miasta, która odbyła się pod koniec lipca, przyjęto trzy uchwały dotyczące inwestycji realizowanych wspólnie z powiatem bialskim. W jednym przypadku chodziło o zwiększenie dofinansowania, a w dwóch innych o zmniejszenie.

Przyjęte uchwały, to efekt rozstrzygnięć przetargowych. W przypadku przebudowy ulicy Łukowskiej w przetargu, który organizował Zarząd Dróg Powiatowych, złożono tylko jedną ofertę. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa wymianę nawierzchni na ulicy Łukowskiej (odcinek od ulicy Lubelskiej do ulicy Pocztowej) wyceniło na ponad 454 tys. zł. Tymczasem powiat razem z miastem liczył, że uda się to zrobić znacznie taniej i zaplanował 280 tys. zł. Ostatecznie ofertę firmy zaakceptowano, a samorządy zwiększyły swój wkład w realizację inwestycji. Miasto swój udział podniosło ze 140 tys. do prawie 215 tys. zł.

Nie do wszystkiego trzeba dokładać. Tak jest chociażby w przypadku przebudowy chodnika na ulicy Kościuszki o długości 940 metrów (1587 metrów kwadr. powierzchni chodnika i 672 metry kwadr. zjazdów na posesje). Przetarg wygrał Zakład Usług Drogowych KAMIDEK z Konstantynowa. Radni dofinansowanie inwestycji przez miasto zmniejszyli z 590 tys. zł do 384 tys. zł.

Podobnie jest w przypadku budowy chodnika na ulicy Piłsudskiego o długości 192 metrów (532 metry kwadr. powierzchni chodnika i 82 metry kwadr. zjazdów na posesje). Ten przetarg również wygrała firma KAMIDEK. Miasto swój udział w inwestycji zmniejszyło z 252 tys. zł na 152 tys. zł.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny