YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Na Orlęta z nowym bramkarzem

27 lutego 2020 17:41:29 | autor: redakcja

Konrad Piskorz (fot. FASE Szczecin)

W najbliższą sobotę (29 lutego) piłkarze Huraganu Międzyrzec zmierzą się z Orlętami Radzyń Podlaski w półfinałowym spotkaniu Pucharu Polski na szczeblu BOZPN.

Jesienią beniaminek IV ligi spisywał się rewelacyjnie a najlepiej świadczy o tym ligowa tabela, w której międzyrzeczanie zajmują czwarte miejsce ze stratą 5 punktów do liderującego Lewartu Lubartów.

Przygotowania do rundy wiosennej zespół Damiana Panka rozpoczął w połowie stycznia, w nieco zmienionym składzie. Do Podlasia Biała Podlaska odeszli Michał Gromysz, Patryk Pakuła i Sebastian Całka. Odwrotny kierunek wybrało dwóch obrońców: Paweł Komar oraz Mateusz Konaszewski, który został wypożyczony do końca rundy wiosennej. I choć po dokonaniu tych zmian trener i działacze mówili o tym, że kadra Huraganu na rundę wiosenną jest już zamknięta, to zdecydowali się na jeszcze jeden bardzo interesujący ruch.

Wiosną Huragan dodatkowo wzmocni 18-letni bramkarz Konrad Piskorz. Zawodnik występował do tej pory w trzech warszawskich zespołach – Varsovii, Polonii i Gwardii, następnie dwa sezony spędził w Football Academy School of Excellence Szczecin. Stamtąd przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 został wypożyczony do 2-ligowego GKS Katowice. W bramce GieKSy stanął w dwóch meczach sparingowych, nadal czeka jednak na debiut w oficjalnych seniorskich rozgrywkach. W opinii trenera i działaczy 18-latek ma być dużym wzmocnieniem międzyrzeckiego klubu.

- Konrad będzie u nas grał do końca rundy wiosennej. Dogadaliśmy się co do warunków umowy i dopinamy ostatnie formalności związane ze zgłoszeniem go do rozgrywek, tak aby był do dyspozycji trenera już w meczu z Orlętami – mówi Jerzy Kwaśniewski, wiceprezes Huraganu.

Gospodarzem spotkania z Orlętami jest Huragan, jednak ze względu na stan murawy na międzyrzeckim stadionie, działacze zdecydowali, że lepiej będzie rozegrać ten mecz w Radzyniu Podlaskim, gdzie boisko jest już gotowe na przyszłotygodniową inaugurację wiosennych rozgrywek III ligi. Początek spotkania o godz. 14. Wstęp wolny.

Inaugurację rundy wiosennej w IV lidze zaplanowano na 21 marca. Huragan rozpocznie ją wyjazdowym spotkaniem z Powiślakiem Końskowola.

AKTUALIZACJA
W piątek 28 lutego, o godz. 18.53, od Arkadiusza Myszki dyrektora MOSiR, otrzymaliśmy maila następującej treści:
"Proszę o sprostowanie treści artykułu "Na Orlęta z nowym bramkarzem", sugerującą jakoby przyczyną rozegrania meczu Pucharu Polski, na stadionie gości, czyli Orląt zamiast gospodarzy, czyli Huraganu, był zły stan murawy na międzyrzeckim stadionie. Treść artykułu może być myląca - jak widać po zamieszczonymi pod nim komentarzami.
Informuję, że nikt z zarządu Klubu Sportowego MOSiR Huragan nie zwracał się z zapytaniem ani o stan murawy, ani o możliwość rozegrania jakiegokolwiek meczu piłkarskiego przed planowanym sezonem ligowym. Opierając się na dostępnym oficjalnie kalendarzu rozgrywek IV ligi, płyta główna boiska będzie przygotowana na pierwszą kolejkę spotkań tj. 28-29 marca 2020 r."

Sparingi Huraganu

Huragan - Włodawianka Włodawa 2:4
Bramki dla Huraganu: Waniowski, H. Łukanowski

Huragan - Tytan Wisznice 3:0
Bramki dla Huraganu: Waniowski x2, Góralski

Huragan - Orlęta Łuków 1:1
Bramka dla Huraganu: Komar

Chełmianka Chełm - Huragan 2:1
Bramka dla Huraganu: Tkaczuk

Huragan - Lutnia Piszczac 7:5
Bramki dla Huraganu: Tkaczuk x3, Paczuski x2, Chudowolski i Waniowski

07.03 Huragan - Cresovia Siemiatycze

08.03 Huragan - Krzna Rzeczyca

Kadra Huraganu

Bramkarze: Konrad Piskorz, Krzysztof Płodowski

Obrońcy: Alan Olszewski, Paweł Komar, Łukasz Mirończuk, Mateusz Konaszewski, Kacper Weręgowski, Karol Grochowski, Mateusz Panasiuk, Karol Góralski

Pomocnicy: Iwo Czumer, Hubert Łukanowski, Szymon Łukanowski, Bartłomiej Tkaczuk, Paweł Radziszewski, Rafał Korgol, Adam Wiraszka

Napastnicy: Kacper Waniowski, Kacper Chudowolski, Igor Paczuski, Bartłomiej Semeniuk


Konrad Piskorz podpisał umowę z KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski (fot. Huragan)

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (4 marca 2020 16:11:22) Zapytaj Dyrektora MOSIR, czy wpłynęło do niego, ze strony Huraganu jakieś zapytanie, odnośnie przygotowania płyty boiska. Z tego co się mówi, to władze klubu, zdecydowały o rozegraniu meczu pucharowego na boisku Orląt Radzynskich. Po mimo że to Huragan, był gospodarzem tego meczu. autor: Gość
  (4 marca 2020 14:57:30) Od kilku miesięcy wszyscy wiedzieli i wszędzie pisano, że 29.02.2020 r. odbędzie się pucharowy mecz Huraganu z Orlętami Radzyń Podlaski i gospodarzem tego meczu miał być Huragan. Wszyscy zainteresowani wiedzieli, tylko jedna osoba, dyrektor MOSIR o tym, nie wiedział. autor: kibic
  (28 lutego 2020 12:32:21) Murawa Zaku drenuj autor: Kibic
  (28 lutego 2020 12:21:57) Do R. Ale były deszcze? autor: K.
  (28 lutego 2020 08:11:43) Stan murawy? Przecież nie było zimy więc o co chodzi? autor: R.
  logo male