YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Nagrodzony Międzyrzec i międzyrzeczanie

4 czerwca 2017 19:27:58 | autor: redakcja
W świetnym nastroju wracali międzyrzeczanie z Domu Kultury w Hrudzie, gdzie starostwo powiatowe zorganizowało spotkanie z okazji Dnia Działacza Kultury. Miasto zwyciężyło w konkursie „Samorząd gminny przyjazny kulturze”, a uczniowie "jedynki" i "trójki" otrzymali statuetki "Bialskie Talenty".

Dzień Działacza Kultury powiatu bialskiego (fot. ZPO nr 3 / Grzegorz Panasiuk)

W spotkaniu, które odbyło się 30 maja uczestniczyli m.in. starosta Mariusz Filipiuk, wicestarosta Janusz Skólimowski oraz burmistrz Zbigniew Kot. Była to okazja do podziękowań i życzeń oraz do podsumowania konkursów: "Samorząd gminny przyjazny kulturze" i „Bialskie Talenty”.

Konkurs „Samorząd gminny przyjazny kulturze” zorganizowano już po raz czwarty. Za działania podejmowane w 2016 roku tytuł ten otrzymał Miedzyrzec Podlaski. Podziękowania z rąk starosty bialskiego odebrali również przedstawiciele gmin: Sosnówka, Drelów, Terespol, Międzyrzec Podlaski, Łomazy, Sławatycze.

Starosta nagrodził ponadto pięć zdolnych młodych osób z powiatu bialskiego. Statuetkę "Bialskie Talenty", dyplom oraz nagrodę pieniężną w dziedzinie kultury otrzymała Wiktoria Leszczyńska (taniec) z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3. Za osiągnięcia sportowe nagrodzono Patrycję Waszczuk (szachy) z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 oraz Jakuba Celińskiego (pływanie) z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3. Za wyniki osiągane w nauce wyrózniono Karolinę Borkowską z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1. Przyznane również nagrodę Grand Prix laureatowi, który za swoje osiągnięcia w nauce otrzymałby już trzeci "Bialski Talent". Tym uczniem był Rafał Stepulak z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1.


Dzień Działacza Kultury powiatu bialskiego


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male