Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Narwal z workiem medali

30 stycznia 2022 20:22 | autor: redakcja/KS Narwal

Dziesięć medali zdobyli nasi pływacy w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Wieloboju Pływackim. W klasyfikacji medalowej KS Narwal Międzyrzec Podlaski zajął szóste miejsce.

Zawody odbyły się w sobotę, 29 stycznia na pływalni Aqua Lublin. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych: 13-14 lat, 15-16 lat oraz Open. Łącznie w imprezie wystartowało prawie 200 zawodniczek i zawodników z 19 klubów.

KS Narwal reprezentowało czterech  zawodników, którzy w swoich startach zdobyli trzy złote medale, pięć srebrnych i dwa brązowe.

Najlepiej spisał się Filip Pocztarski, który trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, po startach na dystansach 50, 100 i 200m st. dowolnym ( kat. 13-14 lat).

Franciszek Korulczyk wywalczył trzy srebrne medale na dystansach 50 i 100m st. dow. i 100m st. grzbietowym (kat. 15-16 lat).

Wiktor Mironiuk zdobył dwa srebrne medale za starty na dystansie 50m st. grzb. (w kat. 15-16 lat oraz kat. OPEN). Nagrodzono go także brązem za starty na dystansie 100 i 200m st. grzb. (kat. 15-16 lat).

W mistrzostwach wziął udział także 13-letni Krystian Kociński. Był to jego debiut w zawodach tej rangi. Może go zaliczyć do udanych, bo udało mu się pobić swoje rekordy życiowe.

Warto zaznaczyć, że wszyscy podopieczni Wojciecha Lubańskiego pobili swoje rekordy życiowe, co dobrze wróży na początku nowego sezonu. Co więcej, czas Filipa Pocztarskiego uzyskany na 50m st. dow. (0;24,93) plasuje go na 1 miejscu na tym dystansie w krajowym rankingu Juniorów 14-letnich.