Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-0.6°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Nasi uczniowie wśród najlepszych

2 marca 2023 19:54 | autor: redakcja

Najzdolniejsi uczniowie z województwa lubelskiego odebrali dyplomy potwierdzające przyznanie stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji i Nauki. Wśród wyróżnionych jest sześcioro uczniów z międzyrzeckich szkół średnich.

Uroczystość odbyła się 20 lutego w Lublinie. Dyplomy wręczyli posłowie Kazimierz Choma i Monika Pawłowska, wojewoda Lech Sprawka oraz lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk. Ze stypendystami spotkał się także wicewojewoda Robert Gmitruczuk.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Stypendium przyznawane jest na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. Jego wysokość wynosi 300 zł miesięcznie.

W roku szkolnym 2022/2023 Prezes Rady Ministrów przyznał stypendia 313 uczniom ze szkół województwa lubelskiego. W tym gronie jest pięcioro uczniów z międzyrzeckich szkół:

Sebastian Muszyński - Technikum w Zespole Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich
Karolina Andrzejuk - Technikum w Zespole Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich
Marta Korolczuk - Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej
Maciej Milewski - Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej
Kamil Pulik – Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego

Stypendium Ministra Edukacji i Nauki przyznaje się uczniom, którzy odnieśli największe sukcesy w nauce i w sporcie, w tym w szczególności na szczeblu międzynarodowym oraz ogólnopolskim. Stypendyści to laureaci olimpiad międzynarodowych, laureaci i finaliści ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, konkursów na pracę naukową, uczniowie uzyskujący najwyższe wyniki w nauce, uczestniczący w zajęciach na uczelni, czy osiągający wysokie wyniki w rywalizacji sportowej.

Wysokość stypendium wynosi 3 tys. zł. W obecnym roku szkolnym otrzymało je 46 uczniów z województwa lubelskiego. W tym gronie znalazł się Kacper Budrewicz z Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim. (foto: Lubelski Urząd Wojewódzki)

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny