Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
23.3°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Nie będę biernym obserwatorem

9 maja 2024 09:50 | autor: Waldemar Pepa

O krótkie podsumowanie kampanii samorządowej oraz ocenę pierwszego posiedzenia nowo wybranej Rady Miasta poprosiliśmy Arkadiusza Janusa, który ubiegał się o stanowisko burmistrza miasta w ostatnich wyborach samorządowych.

Minął już miesiąc od pierwszej tury wyborów samorządowych. Jak mógłby pan krótko podsumować wynik wyborów?

Trudno krótko podsumować kampanię tak wielu komitetów i kandydatów. Była to walka nieuczciwa. Trudno rywalizować z ubiegającym się o urząd burmistrza urzędnikiem, który garściami wykorzystuje zasoby miejskie i urzędu miasta. Niestety kampania zwycięzcy więcej miała wspólnego z siecią zależności, manipulacji, powiązań, układów aniżeli demokracją, czy dżentelmeńskim pojedynkiem. Jednakże, jak to mówią: liczy się wynik, a nie styl, w jakim się go osiągnęło.

Czy planuje pan w przyszłości wrócić do aktywnej polityki i np. po raz trzeci zawalczyć o fotel burmistrza?

Obecnie poświęcam się i skupiam na życiu zawodowym i prywatnym. Jednakże nie będę biernie patrzył na łamanie prawa, marnotrawstwo i brak poszanowania zasad i drugiego człowieka. Mam nadzieję, że nie będzie okazji do aktywności na tym polu.

W ostatnich latach kilkukrotnie inicjował pan lub włączał się w organizację wydarzeń integrujących mieszkańców i promujących postawy obywatelskie i patriotyczne, jak np. pikniki wojskowe czy też mural Jana Pawła II. Jakie są plany na najbliższy czas?

Każda inicjatywa była realizowana dla mieszkańców i dla rozwoju kulturowego Międzyrzeca, którego miastu brakowało i brakuje. Każde z przedsięwzięć było demonstracją próżności, ignorancji oraz braku zaangażowania władz w kulturę i poszanowania dla wartości patriotycznych. W mojej ocenie ograniczanie wydarzeń patriotycznych do uroczystej mszy i złożenia kwiatów w towarzystwie pocztu sztandarowego, to przejaw dyletantyzmu. Żywię nadzieję, że nowy włodarz dostrzegł możliwości, nadrobi stracony czas. Moje przedsięwzięcia zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem i akceptacją wśród mieszkańców. Zatem, jeżeli będzie taka potrzeba i sposobność, to chętnie razem z ludźmi z komitetu "Razem Zmieniamy Międzyrzec na Lepsze" podejmiemy inicjatywy. Posiadanie Międzyrzeca w sercu nie jest wyłącznie domeną najwyższych urzędników.

Jak ocenia Pan pierwsze decyzje Rady Miasta IX kadencji, której przewodniczyć będzie radna startująca z pańskiego komitetu?

Pierwsza Sesja Rady Miasta, wyznaczona przez Komisarza Wyborczego, to sesja inauguracyjna, zarówno dla nowo wybranego Burmistrza, jak i Radnych. Drużyna Razem Zmieniamy Międzyrzec na Lepsze ma silną reprezentację w Radzie Miasta Międzyrzec Podlaski. To jest powód do radości. Jako współzałożyciel i członek tej Grupy jestem dumny z Pani Ewy Kieruczenko, która dała się poznać jako kompetentna i ambitna kobieta. To osoba z nowym spojrzeniem, która doda świeżości i nowej jakości Radzie. Dowiodła już tego na pierwszej, dotychczas najważniejszej sesji RM. Wielkie podziękowania należą się radnym, którzy obdarzyli Panią Ewę zaufaniem. Również na uwagę zasługuje wynik wiceprzewodniczącego Mirosława Junga, za którego kandydaturą opowiedziała się cała rada. Jeszcze raz gratuluję sukcesu oraz trzymam kciuki i życzę powodzenia.

Dziękuję za rozmowę

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (15 maja 2024 23:41)
  Nie usuwamy komentarzy z bazy, musimy je zabezpieczać na potrzeby sądu.
  autor: Redakcja

  (15 maja 2024 22:05)
  Ja się pytam: czy redakacja zabezpieczyła już wpisy szubrawców podszywających się pod Pana Janusza Arkadiusa?
  autor: ciekawy

  (14 maja 2024 23:28)
  Koniec zglaszam na policję.
  autor: gość

  (13 maja 2024 19:38)
  Hmmmm, dlaczego na wniosek, nie z urzędu, jak nakazuje regulamin?
  autor: gość

  (13 maja 2024 17:09)
  Komentarze ewidentnie łamiące prawo są na wniosek poszkodowanego zdejmowane z widocznego forum. Każdy wniosek o zdjęcie komentarza jest indywidualnie analizowany. W przypadku podszywania się sprawa jest bardzo prosta.
  autor: Redakcja

  (13 maja 2024 13:59)
  Myślę, że to ten Janus o dwóch twarzach z mitologii, stąd problem:D
  autor: gość

  (13 maja 2024 11:33)
  Do admina
  Gdzie to podszywanie się ? No chyba, że administrator natychmiast usuwa komentarz ze strony i dla osoby wchodzącej jest on niewidoczny. Nic z tego nie rozumiem. No chyba, że chodzi o to, aby nikt nie ośmielił się komentować.
  autor: gość

  (12 maja 2024 14:20)
  Podszywanie się w komentarzach pod innych jest zakazane
  Podszywanie się we wpisach pod inne osoby jest przestępstwem. Przestępstwo to zostało wymienione w art. 190a § 2 k.k. i prawo przewiduje za nie karę pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do nawet 8 lat.
  autor: Redakcja

  (12 maja 2024 13:39)
  Podszywanie się.
  Chciałbym raz JESZCZE podkreślić i zaznaczyć, że nie jestem autorem poniższych wpisów. Niestety nie mam i szkoda mi czasu na zajmowanie się takimi sprawami.
  autor: Janus

  (11 maja 2024 12:19)
  Panie Janus. Pycha kroczy przed upadkiem. Im więcej jadu z Pana strony, tym gorszy wynik w wyborach. A przypominam, że za każdym razem w rankingu spada Pan co raz niżej. Więc niech się Pan zastanowi nad swoim postępowaniem. Pozdrawiam.
  autor: gość

  (11 maja 2024 08:17)
  Coś jaśniej?
  autor: gość

  (11 maja 2024 07:00)
  Panie Janus
  Panie Janus najwięcej se Pan możesz. Człowiek, który w swoim składzie ma byłych przemytników fajek i typa co był oskarżony o pobicie pracodawcy będzie innym mówił co jest w porządku i moralne. Dobre sobie.
  autor: gość

  (10 maja 2024 17:17)
  Fałszywe wpisy
  Ja Arkadiusz Janus zaprzeczam poniższym wpisom. Proszę administratora o usunięcie wpisów, rzekomo mojego autorstwa i ich zabezpieczenie.
  autor: ARKADIUSZ Janus

  (10 maja 2024 16:54)
  Władzy chciał i tego nie ukrywał, jak każdy, kto oficjalnie startował w wyborach. Jak mówi w wywiadzie już sobie odpuścił politykę, ale nie zamierza przestać interesować się miastem. Czy to źle. Chyba tak, skoro inni robią z tego zarzut. Boją się chyba, że znowu podniesie wyżej głowę. Gdyby, kto inny obiecał, że będzie przyglądał się na działania władz samorządowych, to by go zignorowali. Ale oni wiedzą, że on w przeciwieństwie do polityków ma w zwyczaju robić, a nie obiecywać. Proszę podać przykład inicjatyw zrealizowanych dla mieszańców miasta przez kandydatów startujących w ostatnich wyborach przy udziale własnych funduszy i prywatnego zaangażowania. Niech to będzie, chociaż piknik w okresie wyborczym. Cokolwiek.
  autor: gość

  (10 maja 2024 16:40)
  Duszek poszedł w biznes, Mironiuk skapcanial, Janus jak Lenin, ciągle żywy.Może mauzoleum za życia sobie wybuduje.
  autor: Gość

  (10 maja 2024 16:18)
  Janus czekają mieszkańcy M-ca na skargę na piśmie na burmistrza. Do dzieła !
  autor: gość

  (10 maja 2024 16:10)
  Janus nie da o sobie zapomnieć, choćby inni dawno już o nim zapomnieli
  autor: Gość

  (10 maja 2024 15:06)
  Człowieku, zdejmij swoje plakaty ze słupów, bo już patrzeć na to nie można. Takiś zatroskany o los miasta, to zacznij od porządków po sobie samym.
  autor: gość

  (10 maja 2024 14:03)
  Janus jeszcze nie wygraliście wyborów a już stworzyliście układ z duchem i mironiukiem ... I za kogo ty się uważasz żeby się przyglądać komuś na ręce ?! Troszeczkę pokory życzę I pokaż że jesteś człowiekiem bo ta chęć władzy aż bije od Ciebie ...
  autor: Tomek

  (10 maja 2024 12:54)
  Janusz Arkadius daje upust swej frustracji po sromotnej porażce wyborczej. Cieżko to sie czyta, ale jest o wiele gorzej kiedy pan Arkadius przemawia...
  autor: gość

  (10 maja 2024 10:57)
  Panie Janus niech Pan stworzy kapelę podwórkową. Widzę, że garnitur już Pan ma.
  autor: gość

  (10 maja 2024 06:11)
  Igrzysk i chleba nam trzeba, a nie murali. Panie Janus przytul się pan do Duszka, Mironiukowi złóż pan kondolencje i zamknij pan wreszcie, temat wyborów. Które przypomnę, sromotnie pan przegrał. Ludzie pana nie chcą, panie Arku.
  autor: Gość

  (9 maja 2024 11:24)
  Jjj
  Piękne podsumowanie własnej brudnej kampani plus największy przegrany wyborów który nadal nie pogodził się z porażka (już drugą)
  autor: Jjj

  (9 maja 2024 11:23)
  Frustrat
  Takie wywiady powinne byc robione co najmniej pół roku po wyborach aż emocje opadną
  autor: Robert K

  (9 maja 2024 11:09)
  Może pan jeszcze raz przypomnieć, ile głosów zdobył?!
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny