Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
11°C
Kontakt
Region

Niedzielna przypominajka imprezowa

4 września 2021 13:33 | autor: Anna Ostapiuk
Zespół MAXEL, gwiazda wieczoru podczas Dożynek Gminnych w Zahajkach (fot. arch. MAXEL, FB)

Chętnym do spędzenia najbliższej niedzieli w sposób wyjątkowo kulturalny przypominamy o wydarzeniach na terenie gmin Drelów i Międzyrzec Podlaski, którymi można wypełnić swój wolny dzień.

Od godziny 11:00 w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie można będzie powrócić wspomnieniami do najbardziej charakterystycznych przejawów staropolskiej wsi. Siedem ludowych zespołów teatralnych zaprezentuje scenki rodzajowe przedstawiające dawne tradycje i obrzędy naszego regionu. Warto być, ponieważ wśród występujących jest nasz lokalny Klub Seniora z Rzeczycy , który zaprezentuje spektakl "Obrzędy letnie na Międzyrzecczyźnie" ( więcej ⇒ Przegląd Teatrów Obrzędowych w Drelowie )

Na godz. 13:00 Zahajki zapraszają do wspólnego świętowania podczas Dożynek Gminy Drelów. Uroczystość rozpocznie msza święta w miejscowej kaplicy, natomiast część oficjalna i występy artystyczne odbędą się na placu przy Dworku Zahajki o godz. 15:00. ( więcej ⇒ Dożynki gminne w Zahajkach )

REKLAMA

Gwiazdą wieczoru będzie zespół MAXEL . Grupa powstała w 1993 r. w Prostkach k/Ełku i jest uznawana za jeden z zespołów, którego twórczość miała istotny wpływ na kształtowanie muzycznego gatunku disco polo. Formację tworzą obecnie Bogdan Kukier, Piotr Modzelewski, Marcin Gręś i Damian Choma. Zdobyli liczne nagrody na festiwalach disco i dance, grali koncerty w Niemczech, Grecji, USA i Belgii. Wśród najbardziej znanych utworów zespołu znajdują się "Tylko Ty", "Uśmiechnij się", "Zatrzymać lato" i "Poczuć chcę" ( więcej ⇒ MAXEL ) Muzycy rozpoczną swój koncert w Zahajkach o godz. 18:30

O godz. 16:00 przy Szkole Podstawowej w Rudnikach można wziąć udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania, podczas którego zostaną odczytane fragmenty dramatu Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Duskiej". W trakcie spotkania odbędzie się wręczenie statuetek "Przyjaciel biblioteki" i rozstrzygnięcie konkursu "Duch książki na fotografii" ( więcej ⇒ Narodowe Czytanie w Rudnikach )

Zachęcamy do udziału w niedzielnych wydarzeniach.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (4 września 2021 21:12)
  ...buraczana.
  autor: gość

  (4 września 2021 20:10)
  Kampania ruszyła....
  autor: gość

  (4 września 2021 18:19)
  "w sposób wyjątkowo kulturalny"-występ zespołu disco polo.Rzeczywiście wyjątkowa kultura.
  autor: gość

  (4 września 2021 16:15)
  Tyle wspaniałych imprez, aż przysiadłem z wrażenia.
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny