YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Noc niespodzianek w Sitnie

24 czerwca 2019 19:49:03 | autor: Anna Ostapiuk
Występy artystyczne przygotowane przez podopiecznych gminnych bibliotek, spektakl w wykonaniu seniorów oraz teatr ognia uświetniły Noc Bibliotek w Sitnie.

IV edycja Nocy Bibliotek w gminie Międzyrzec Podlaski

Pod hasłem „Tradycja to piękno, które chronimy, a nie więzy, które nas krępują” w gminie Międzyrzec Podlaski odbyła się IV edycja Nocy Bibliotek. – W tym roku chcemy wpisać się w obchody roku kultury ludowej w powiecie bialskim. Skupiamy się na tradycjach i obrzędach – mówiła Magdalena Chodzińska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim.

Przed publicznością zaprezentował się Klub Seniora w Rzeczycy ze spektaklem „Kot w butach”, którego uroczysta premiera miała miejsce kilka dni wcześniej. Członkowie Klubu własnoręcznie przygotowali kostiumy i dekoracje i zaadaptowali scenariusz znanej bajki do własnych potrzeb.
Dzieci z pięciu oddziałów GBP w Wysokim, Rogoźnicy, Tłuśćcu, Halasach i Krzewicy w trakcie popołudniowych zajęć warsztatowych przygotowały piosenki, głównie ludowe z elementami choreografii teatralnej, a także montaże słowno - muzyczne. Swój repertuar zaprezentowały podczas nocnego finału w Sitnie. Dla zgromadzonych przygotowano również wspólny posiłek.
Główną atrakcją wieczoru był oparty o staropolskie wierzenia i obrzędy pokaz Teatru Ognia ph „Noc Kupały” w wykonaniu grupy Bohema z Sandomierza.

Noc Bibliotek miała miejsce 21/22 czerwca i zgromadziła przy siteńskiej świetlicy wielu przyjaciół książek, biblioteki i rodzinnej rozrywki. Po wspólnej zabawie dzieci spędziły długie nocne godziny w filiach bibliotecznych poświęcając swój czas czytaniu i rozmowom o tradycji ludowej.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male