Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
19.0°C
Kontakt
Region

Nowe środki na gminne przedszkole i żłobek

16 września 2023 12:39 | autor: Anna Ostapiuk

Część środków szóstej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład trafi do Gminy Międzyrzec Podlaski, która zaangażuje je w dostosowanie budynku w Jelnicy na gminne przedszkole i żłobek.

W szóstym rozdaniu środków z Polskiego Ładu, tym razem dla obszarów popegeerowskich, kwota 2 mln złotych zasili budżet Gminy Międzyrzec Podlaski. Samorząd pozyskał dofinansowanie na realizację zadania:
- Adaptacja istniejącego budynku Szkoły Podstawowej w Jelnicy na Gminne Przedszkole i Żłobek wraz z zagospodarowaniem terenu.

Przypomnijmy, że w kwietniu br. gmina pozyskała również dofinansowanie z programu Maluch+. Środki w wysokości 2.035.025 zł przyznano na utworzenie miejsca opieki i prace adaptacyjne w budynku szkoły w Jelnicy, natomiast pula w wysokości 1.504.800 zł została przeznaczona na pokrycie kosztów funkcjonowania żłobka.

Więcej o dofinansowaniu zadania ⇒ Rządowe miliony na jelnicki żłobek .

Pula dla miasta

Obecna edycja rządowego programu to również wsparcie dla Miasta Międzyrzec Podlaski na realizację zadania "Budowa kanalizacji deszczowej w ul. Zadwornej w Międzyrzecu Podlaskim". Pozyskana kwota to 1.960.000 zł.

Droga na terenie gminy Drelów

Powiat Bialski otrzymał 3 mln złotych na zadanie "Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1111L Wólka Plebańska – Witoroż – Zahajki odc. Witoroż – Strzyżówka".

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny