Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
10°C
Kontakt
Region

Nowi wikariusze w parafiach

3 lipca 2021 11:37 | autor: redakcja
Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Drelowie (fot. Parafia Drelów)

Są kolejne decyzje biskupa Kazimierza Gurdy dotyczące zmian personalnych wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej, m.in. w dwóch międzyrzeckich parafiach oraz w Drelowie.

Parafię św. Mikołaja opuszcza ks. mgr Marcin Komoszyński, który otrzymał zgodę na 3-letnią formację oraz posługę w Movimento dei Focolari. Jego miejsce zajmie ks. mgr Paweł Bilski, który ostatnio był wikariuszem w parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach.

Parafia św. Józefa żegna ks. mgr Adama Potapczuka, który został mianowany wikariuszem parafii św. Brata Alberta w Łukowie. Zastąpi go ks. mgr lic. Daniel Struczyk, który pracował w Katolickim Radio Podlasie.

Parafię Niepokalanego Poczęcia NMP w Drelowie opuszcza ks. mgr Rafał Soćko, którego skierowano na stacjonarne studia specjalistyczne z historii Kościoła w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz do pomocy duszpasterskiej w parafii Kock. Jego miejsce w drelowskiej parafii zajmie nowo wyświęcony ks. mgr Grzegorz Góraj.

REKLAMA

Przypominamy, że wcześniejsze decyzje biskupa Kazimierza Gurdy dotyczyły wymiany proboszczów, m.in. w Międzyrzecu, Dołdze i Kożuszkach. Pisaliśmy o nich T U T A J .

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (8 lipca 2021 15:33)
  Czy nowi wikariusze przyjechali już wydziarani ?
  autor: gość

  (5 lipca 2021 10:46)
  Pieniądze szczęścia nie daja, ...
  Niezwykle zastanawiający jest fakt, iż ci sami ludzie-księża, którzy na ambonie mówili, iż bogactwo nie ma znaczenia, że ci sami ludzie resztę życia chcą spędzić z majętnymi niewiastami. Czy owi byli kaznodzieje wyznają zasadę: "pieniądze szczęścia nie dają, tym co ich nie mają" ?
  autor: gość

  (3 lipca 2021 21:52)
  do gościa z 3 lipca 2021 14:32:42
  Piszesz o tym kardynale co to do niego cała platforma na czele z Tuskiem jeździła na rekolekcje? Chodzi ci o tego kardynała którego psl do Międzyrzeca zaprosił?
  autor: gość

  (3 lipca 2021 20:21)
  Gospodarz
  W Drelowie potrzebny jest dobry gospodarz. Budynki kościelne zaniedbane. Wstyd w parafii unickiej.
  autor: parafianin

  (3 lipca 2021 17:33)
  do gościa z 3 lipca 2021 14:32:42
  Sądząc po Twoim wpisie twoje dzieciństwo też było fajne,pewnie w towarzystwie don stanislawo :P
  autor: gość

  (3 lipca 2021 17:05)
  Kiernikowskiego były biskup siedlecki wydalony na śmietnik przez papieża za krycie pedofilów w naszej diecezji,jak szukają normalnie to ok
  autor: gość

  (3 lipca 2021 14:32)
  Chyba miałeś ciężkie dzieciństwo. Zgłoś się do Biedronia on cię pocieszy.
  autor: gość

  (3 lipca 2021 14:18)
  no mężowie uważać na żony a kawalerowie na swoje dziewczyny, nowy zaciąg przyszedł a jak wynika z wielu lat "posługi" miedzyrzeckich kapłanów to u nich gorąca krew i nie na darmo coś noszą w spodniach
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny