Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
12.6°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

O referendum zdecydują w poniedziałek

29 sierpnia 2013 18:51 | autor: Red.

Z powodu nieobecności wójta radni gminy Międzyrzec przełożyli podjęcie decyzji o przeprowadzeniu w gminie referendum w sprawie jego odwołania.

Na piątkowej sesji rady gminy miało odbyć się głosowanie w sprawie przeprowadzania referendum dotyczącego odwołania wójta Mirosława Kapłana. Tego punktu obrad nie dało się jednak przeprowadzić. Wszystko z powodu dzisiejszej nieobecności wójta, który przebywał na zwolnieniu lekarskim. Ustawa o samorządzie zastrzega natomiast, że decyzja na temat referendum musi być poprzedzona wysłuchaniem wyjaśnień wójta. Przewodniczący rady Andrzej Pietruk zarządził w związku z tym przerwę w obradach do poniedziałku do godz. 14.

Temat referendum w sprawie odwołania Mirosława Kapłana powraca co roku jak bumerang, odkąd wygrał on wybory na to stanowisko. Kojarzona z PSL opozycja, dysponująca zdecydowaną większością w radzie gminy, rok w rok nie udziela wójtowi z absolutorium za wykonanie budżetu. Następnie wykorzystuje ten fakt, aby ogłaszać gotowość do odwołania wójta. Dotychczas kończyło się na straszeniu. O tym czy tym razem będzie inaczej przekonamy się w poniedziałek.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (31 sierpnia 2013 12:12)
  Cała sala
  śmiała się z zastępującego wójta Pana Kurkusa. Takiej kompromitacji, takiego nieudacznictwa w wykonaniu gminnych urzędników dawno nie widziano.
  autor: gość

  (31 sierpnia 2013 10:12)
  BLOG WÓJTA
  "Śmiałem się do rozpuku widząc nieporadnie tłumaczącego się trzęsącym głosem dyrektora, któremu reporterka zarzucała łamanie prawa. Wybuchem śmiechu przyjąłem deklarację pana Adamowicza, gdy „przyparty do muru” przez redaktorkę z lękiem w oczach kreował się na osobę nie znającą prawa i zagubioną w gąszczu przepisów prawnych." Jego występ przed kamerą też jest ciekawy :) http://www.tvp.pl/lublin/aktualnosci/spoleczne/dwuwladza-w-szkole-w-rogoznicy-placowka-kieruja-dwie-dyrektorki/12212760
  autor: chudopachołek

  (31 sierpnia 2013 07:56)
  Blog
  Czytam blog naszego wójta i prawie padam ze śmiechu, cytat z bloga "Otóż podpowiadam – jeżeli na sesji nie ma wójta to jest jego przedstawiciel, który zawsze informuje, że jeżeli ktoś ma pytania to może je złożyć na piśmie i w przewidzianym terminie otrzyma odpowiedź. Oprócz tego można każdego dnia złożyć zapytanie do wójta w sekretariacie" - jakby ktoś nie wiedział to jest sposób kontaktowania się z radą i mieszkańcami wójta pipidówkowej gminy, innej opcji nie ma :lol:
  autor: jej

  (30 sierpnia 2013 11:27)
  wójt
  kaczy cwaniak z miodem w uszach
  autor: pol

  (30 sierpnia 2013 11:00)
  Referendum dla rady
  Lepiej by było odwołać radę. To oni działają na szkodę gminy.
  autor: .

  (30 sierpnia 2013 08:33)
  Sraczka Pana
  nie potrwa długo. Lekarstwem tak czy owak będzie kartka wyborcza i to mieszkańcy zadecydują czy chcą mieć tchórzliwą i niekompetentną klikę.
  autor: gość

  (30 sierpnia 2013 02:28)
  Zamiast wspólnie walczyć o rozwój gminy i rozwiązywać problemy lokalnej społeczności wolą załatwiać własne interesy polityczne szukając dziury w całym skończcie już te gierki i weźcie się do roboty
  autor: gość

  (29 sierpnia 2013 22:04)
  Powód referendum
  Wójt zrobił oszczędności w bibliotekach obniżył stanowiska do pół etatu. Zapomniał ze tam pracuje żona Pietruka. Ale Pietruk nie zapomina takich rzeczy
  autor: cyrkowcy

  (29 sierpnia 2013 21:38)
  I następna dieta wpadnie. Nic tylko zostać radnym i radzić.
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny