Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
10.8°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Od 20 lat pod patronatem Sienkiewicza

15 grudnia 2022 11:33 | autor: Anna Ostapiuk
Jubileusz 20-lecia nadania imienia Henryka Sienkiewicza (fot. SP w Halasach)

Już dwadzieścia lat wybity pisarz Henryk Sienkiewicz patronuje Publicznej Szkole Podstawowej w Halasach. Doniosły jubileusz społeczność szkolna uczciła uroczystą akademią, podczas której uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny.

Historia szkoły w Halasach sięga roku 1955, kiedy to z inicjatywy sołtysa wsi i inspektora szkoły w Radzyniu Podlaskim rozpoczęła swoją działalność czteroklasowa placówka. W dniu 12 października 2002 roku szkoła otrzymała imię Henryka Sienkiewicza, wtedy też została oddana do użytku sala gimnastyczna. Dwadzieścia lat później społeczność szkolna i jej przyjaciele spotkali się, by wspólnie świętować jubileusz i oddać cześć swojemu patronowi.

Uroczystość odbyła się 14 grudnia i tego dnia uczniowie oraz ich nauczyciele mieli okazję wspominać historię szkoły, jej dyrektorów i pedagogów oraz osoby, które przyczyniły się do rozwoju placówki. - Moja radość nabiera szczególnego wymiaru, gdy widzę środowiska zaangażowane w te obchody. Patron to ktoś szczególny, to ten, z którego powinniśmy czerpać wzorce, szukać swoich własnych dróg w oparciu o jego doświadczenie - podkreślił wójt Krzysztof Adamowicz .

Wspomnieniami związanymi z placówką oraz wrażeniami z jej fukcjonowania podzielili się wójt Krzysztof Adamowicz, była dyrektor szkoły Elżbieta Paluszkiewicz, emerytowany nauczyciel Janina Lemieszek oraz dyrektor Muzeum w Woli Okrzejskiej Magdalena Mitura. Uczniowie przebrani za bohaterów książek Henryka Sienkiewicza zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, publiczność wysłuchała piosenek i obejrzała pokazy taneczne. Jak przystało na urodziny, był również pokaźny tort.

REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny